Zamknij
REKLAMA

Debata społeczna "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży"

18:30, 12.03.2019 | P.N
REKLAMA
Skomentuj

Tczewscy policjanci zorganizowali debatę społeczną pod nazwą „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży”. Spotkanie odbyło się wczoraj w Szkole Podstawowej nr 1 w Tczewie. Funkcjonariusze wraz z kuratorem sądowym mówili o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy. Podczas debaty uczestniczący w niej uczniowie dowiedzieli się również jakie środki wychowawcze stosuje sąd rodzinny gdy młody człowiek złamie prawo.

Wczoraj tj. 11 marca br. o godzinie 11.45 w Szkole Podstawowej nr 1 w Tczewie policjanci zorganizowali debatę społeczną poświęconą „Bezpieczeństwu dzieci i młodzieży”. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele oraz zaproszeni uczniowie.

Debatę uroczyście otworzył p.o. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie – podinsp. Radosław Fortuna, który przywitał uczestników i wprowadził w szczegóły debaty. Kierownik Zespołu Kuratorów - Iwona Dąbrowska-Cieślik podczas debaty mówiła o zachowaniach, które są przejawami demoralizacji oraz jak każdy uczeń powinien zachowywać się na terenie szkoły. Funkcjonariusze mówili o środkach wychowawczych, które może zastosować sędzia w przypadku złamania prawa przez młodego człowieka. W trakcie debaty zwracano szczególną uwagę na problem zażywania dopalaczy i narkotyków przez osoby nieletnie oraz związane z tym skutki. Mundurowi z zaproszonym gościem mówili również o zjawisku cyberprzemocy, które bardzo często występuje w internecie i jest stosowane przez młodych ludzi.

Nastolatkowie aktywnie uczestniczyli w debacie i zadawali pytania, na które odpowiadali prowadzący debatę.

(P.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gst24.pl | Prawa zastrzeżone