Zamknij
REKLAMA

abp Wojciech Polak o filmie Sekielskiego - "Trzeba gasić pożar"

20:30, 16.05.2019 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
eKAI

Sytuacja jest poważna w polskim Kościele. Trzeba gasić pożar i zabrać się do konkretnej pracy - abp Wojciech Polak, prymas Polski

Prymasa Polski najbardziej poruszyło i jednocześnie zabolało - „moment konfrontacji osób skrzywdzonych z krzywdzicielami”. Osoby, które musiały wracać w ten sposób do traumatycznych przeżyć swojego z dzieciństwa.

Już nikt dzisiaj nie będzie wypierał się, że do przestępstw pedofilii w Kościele dochodzi. – To sytuacja, w której trwamy

Powiedział również że to nie jest atak na Kościół. Wręcz przeciwnie. "Jak się posłucha pana Sekielskiego, jak on o tym filmie mówi, to wydaje mi się, że tutaj jest jeszcze jeden element do naszego zmagania się z tym problemem."

 

W sobotę na Youtube premierę miał film dokumentalny pt. „Tylko nie mów nikomu” braci Sekielskich - przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne. 

W filmie znalazły się m.in. wywiady z ofiarami księży, zapis konfrontacji ofiar i księży, rozmowy z psychologiem i prawnikami. Można również zobaczyć zdjęcia bohaterów sprzed lat, kamera towarzyszy im w podróżach do miejsc, w których dochodziło do molestowania.

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gst24.pl | Prawa zastrzeżone