Zamknij
REKLAMA

Zaostrzone przepisy dotyczące pedofilii

20:30, 22.05.2019 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
magnapolonia.org

Rząd zajmie się zmianami w Kodeksie karnym, które przewidują m.in. zaostrzenie przepisów dot. pedofilii – rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i premier Mateusz Morawiecki zajmą się zmianami w prawie zaostrzającymi kary dla osób, które krzywdzą dzieci. Na konwencji regionalnej PiS w Szczecinie, prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że przygotowano zmiany w Kodeksie karnym, zgodnie z którymi przestępstwa pedofilii będą karane „dużo surowiej niż obecnie”.

Dzisiaj bardzo często zapada nawet wyrok z zawieszeniem, praktycznie żadna kara, jak to się mówi: „w zawiasach” czyli w ogóle. Otóż nie będzie „zawiasów”, będą surowe kary, być może nawet do 30 lat więzienia. Granica odpowiedzialności karnej jest w Polsce – jeśli chodzi o wiek ofiary, zarysowana bardzo nisko – 15 lat. Ona będzie podwyższona, bo to jest konieczne. Trzeba być tutaj twardym – J.Kaczyński

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro powołał zespół prokuratorów, którego zadaniem jest przeprowadzenie analizy zdarzeń przedstawionych w filmie Sekielskiego.

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gst24.pl | Prawa zastrzeżone