Zamknij
REKLAMA

Trąby powietrzne w Polsce! Również zagrożenie w woj. pomorskim

16:30, 22.05.2019 | M.W
REKLAMA
Skomentuj

Gwałtowne opady deszczu i gradu oraz porywisty wiatr możemy zaobserwować na terenie całego kraju. Niebezpieczne zjawiska pogodowe występują na terenie kilku województw. Nad Lubelszczyzną pojawiła się w ciągu kilku sekund trąba powietrzna, która dokonała zniszczeń. Podobna sytuacja miała miejsce pod Warszawą.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed najgroźniejszymi zjawiskami meteorologicznymi. Wczorajszy koszmar rozegrał się między innymi w okolicach Lublina, gdzie dosłownie w ciągu kilku minut potężny wicher rzucał dachami domów i łamał drzewa. Takie sytuacje mogą powtórzyć się w ciągu najbliższych dni! Szczególnie uważać należy w Warmińsko-Mazurskim, Mazowieckim, Lubelskim, Podlaskim i Pomorskim. Mieszkańcy wszystkich zagrożonych obszarów otrzymywać będą droga SMS-ową alerty ostrzegawcze. 

Dziś od godz. 16:00 do godz. 24:00 wystąpić mogą burze z opadami deszczu, miejscami od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami możliwy jest również grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia to 80%.

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gst24.pl | Prawa zastrzeżone