Zamknij
REKLAMA

Dużo interwencji straży pożarnej po krótkotrwałej nawałnicy

16:03, 13.06.2019 | J.B
REKLAMA
Skomentuj

 

Burza z silnym wiatrem i ulewnym deszczem trwa cały dzień. Pogoda była tak intensywna, że strażacy mieli bardzo dużo pracy.

- Jeśli chodzi o zalania, otrzymaliśmy dwa zgłoszenia, ale ostatecznie wody nie trzeba było wypompowywać, bo sama znalazła ujście, natomiast 13 interwencji dotyczyło wiatrołomów, które w większości przypadków przewracały się na drogi i utrudniały ruch kołowy. Po jednym zgłoszeniu mieliśmy z Miłoradza, Szymankowa i Królewa, a reszta zdarzeń miała miejsce w Malborku - mówi dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Działania prowadziły zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz ochotniczych straży pożarnych. W Malborku strażacy pracowali nie tylko przy usuwaniu drzew z ulic.

- Z Dinoparku dostaliśmy zgłoszenie o wiatrołomie, który zagrażał znajdującym się tam zwierzętom; mógłby też stanowić zagrożenie dla zwiedzających. Z kolei przy ulicy Solskiego istniało niebezpieczeństwo, że przechylone drzewo przewróci się na budynek mieszkalny - wyjaśnia dyżurny KP PSP Malbork.

(J.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gst24.pl | Prawa zastrzeżone