Zamknij
REKLAMA

Wyprawka 300 plus. Kiedy składać wniosek? Wiemy kiedy będą wypłacać pieniądze

13:00, 28.06.2019 | J.B
REKLAMA
Skomentuj

Wnioski na wyprawkę w ramach programu wyprawka 300 plus będzie można składać od 1 lipca 2019 drogą elektroniczną. Od 1 sierpnia drogą tradycyjną. W tym samym czasie będziemy składać także wnioski na 500 plus.

Rodzice i opiekunowie uczących się dzieci do 20 roku życia (w przypadku dzieci niepełnosprawnych do 24.) mogą w tym roku składać wnioski świadczenie w ramach programu Dobry Start.

Jeśli wniosek wpłynie w lipcu lub w sierpniu, wówczas świadczenie zostanie wypłacone nie później niż do końca września, a nawet przed rozpoczęciem roku szkolnego.

W przypadku wniosków składanych w późniejszym terminie, świadczenie będzie wypłacane do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku.

W ubiegłym roku program kosztował 1,3 mld złotych. Zgodnie z szacunkami, w 2019 roku program będzie kosztował 1,4 mld złotych.

Na czym polega program 300 plus?

„300 plus” to program gwarantujący wypłatę pieniędzy – 300 zł – każdemu uczącemu się dziecku.
W programie mogą wziąć udział wszystkie dzieci, bez względu na dochód.
Świadczenie przysługuje raz w roku, jest wypłacane przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Zarówno program „300 plus”, jak i „500 plus” wzbudzają ogromne zainteresowanie. W ubiegłym roku świadczenia „Dobry start” były wypłacane na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów. Z tego powodu rodzice nie mogli być pewni, że świadczenie będzie wypłacane także w tym roku.

Wpisanie „300 plus” do ustawy sprawi, że pieniądze na wyprawkę szkolną rodzice będą dostawali rokrocznie.

Dla kogo 300 plus - wyprawka dla uczniów? Z pewnością rodzice zadają sobie pytanie, czy to właśnie oni będą mogli ubiegać się o pomoc rządową w kwocie 300 złotych. Tak jak do tej pory, 300 plus będzie jednorazowo wypłacane rodzinom na rozpoczynające rok szkolny dzieci do 20. roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych - do 24. roku życia.

(J.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone