Zamknij
REKLAMA

ILab i jego przewodnik na pierwszym miejscu w województwie

15:00, 04.07.2019 | J.B
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 26-28 czerwca br. w Gdańsku odbyły się wojewódzkie eliminacje do XIX Kynologicznych Mistrzostwach Policji, w których uczestniczyli przewodnicy psów wyspecjalizowanych do wyszukiwania narkotyków i materiałów wybuchowych. Honorowy patronat nad tymi zawodami objął Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Starogardzką komendę reprezentował st. asp. Łukasz Kostka – przewodnik 6 rocznego ILABA specjalizującego się w poszukiwaniu narkotyków.

W 3-dniowych zmaganiach przewodnicy reprezentujący poszczególne komendy powiatowe oraz ich czworonożni partnerzy musieli wykazać się umiejętnością, przeszukiwania pomieszczeń, bagaży, środków komunikacji publicznej oraz pojazdów. Dodatkowo policjanci oceniani byli również za ogólne posłuszeństwo psa oraz udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Komisja sędziowska pieczołowicie przyglądała się wszystkim konkurencjom i po podsumowaniu zdobytych punktów ogłosiła wyniki eliminacji.

W klasyfikacji ogólnej I miejsce zajął st. asp. Łukasz Kostka – funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, który od 10 lat jest przewodnikiem psów służbowych. Jego podopieczny ILAB – owczarek niemiecki wykazał się największą skutecznością w zakresie wyszukiwania narkotyków i w województwie pomorskim jest bezkonkurencyjny. Są to już kolejne eliminacje, podczas których policjant ze starogardzkiej komendy zajmował czołowe miejsca. W swojej karierze 3 razy stawał na podium, dwukrotnie zajmując pierwsze, a raz drugie miejsce.

Na początku września br. st. asp. Łukasz Kostka będzie reprezentował województwo pomorskie na XIX Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbędą się w Sułkowicach.

(J.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone