Zamknij
REKLAMA

60 lat zielonej oazy

15:00, 14.08.2019 | J.B
REKLAMA
Skomentuj

ROD ,,Polpharma” składają się z trzech oddzielnych sektorów zlokalizowanych przy ul. B. Prusa i ul. Hermanowskiej. Obszar ogrodu to prawie 17 hektarów, na których wydzielono aż 450 działek.

Wspólnie z działkowcami świętował również prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak. – Rodzinne  Ogrody Działkowe w naszym mieście od lat pełnią ważną rolę społeczną. Promują wartości rodzinne, przyczyniają się do prowadzenia aktywnego i zdrowego stylu życia oraz pozwalają na bezpośredni kontakt z przyrodą. Są również ważnym elementem edukacyjnym i wychowawczym dla ludzi młodych, a dla seniorów pełnią nieocenioną funkcję społeczną. Wasze ogrody mają też ogromne znaczenie w walce ze smogiem w mieście. Życzę wielu radosnych chwil spędzonych w tym wspaniałym miejscu oraz wszelkiej pomyślności. – mówił prezydent Janusz Stankowiak.

 – Ogród prowadzę od wielu lat. Na początku miałam same warzywa, jednak z biegiem czasu większą przestrzeń zaczęły zajmować rośliny ozdobne. Moją największą dumą jest hortensja Vanilla Frise, która w tym roku obficie obrodziła w kwiaty – z dumą powiedziała pani Maria.

Oprócz licznych atrakcji, laureatom konkursu na najładniejszą działkę wręczone zostały nagrody i dyplomy. Integracyjna biesiada przy pysznej grochówce, kiełbaskach i cieście drożdżowym trwała do późnych godzin wieczornych.

(J.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone