Zamknij
REKLAMA

Wspieramy starogardzkie Hospicjum

04:00, 16.08.2019 | J.B
REKLAMA
Skomentuj

Starogardzianie nie raz udowodnili, że los nieuleczalnie chorych nie jest im obojętny. Od dwóch lat włączają się w różnego rodzaju inicjatywy w ramach akcji „Kociewiacy dla Hospicjum”. Niosą pomoc osobom śmiertelnie chorym, które ostanie dni swojego życia spędzają w starogardzkim domowym lub stacjonarnym hospicjum przy Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym Medpharma, ich rodzinom i bliskim. Pamiętają bowiem, że opieka hospicyjna stanowi przejaw wielkiej pokory wobec życia, którego nieodłącznym elementem jest odchodzenie, a cierpienie osoby nieuleczalnie chorej dotyka nie tylko wymiaru cielesnego, ale też duchowego i psychicznego, i może spotkać każdego. Dlatego tak ważna jest pomoc i wsparcie. Aby zapewnić godne warunki do przeżywania ostatnich chwil życia pacjentów hospicjum, ważna jest obecność drugiego człowieka z wyciągniętą pomocną dłonią.

Pomóc może każdy, dlatego zapraszamy mieszkańców do włączenia się w kolejne pomocowe działanie zorganizowane w ramach akcji „Kociewiacy dla hospicjum”. Codziennie w godzinach pracy Urzędu Miasta można zostawić swój dar dla podopiecznych starogardzkiego hospicjum. Potrzebne są:

– chusteczki nawilżane,
– nutridrinki: np. protifar, ensure,
– kisiele, budynie, buliony,
– kawę, herbatę, ciastka, słodycze,
– kubki jednorazowe,
– środki pielęgnacyjne.

Przyniesione produkty należy włożyć do oznaczonego kartonu, który znajduje się w Biurze Obsługi Klienta.

 

Ponadto w BOK stoi puszka, do której Klienci Urzędu Miasta, pragnący wesprzeć finansowo hospicjum, mogą wrzucić symboliczną złotówkę.

Pomagamy, pamiętając, że dobro wraca!

(J.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone