Zamknij
REKLAMA

Zapalił się jeden z najważniejszych zabytków w Polsce!

12:00, 17.08.2019 | J.B
REKLAMA
Skomentuj

Według RMF, doszło do pożaru instalacji elektrycznej. Strażacy już ugasili ogień. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

– Wewnątrz kościoła były prowadzone przygotowania do otwarcia nowej wystawy. Przyczyną pożaru był zapłon łatwopalnych materiałów, który spadły z rusztowania na reflektor oświetlający od dołu ściany kościoła.

Tuż obok leżały odłączone od instalacji przewody elektryczne, one również zajęły się ogniem – przekazał Radiu Gdańsk st. kpt. Janusz Leszczewski z Państwowej Straży Pożarnej w Malborku.

W sprawie pożaru głos zabrał również dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku Janusz Trupinda. Na swoim profilu facebookowym poinformował, że sytuacja jest opanowana:

Z radością informuję, że kościół zamkowy jest już wolny od dymu. Straty są stosunkowo niewielkie - pracom konserwatorskim poddany zostanie niewielki odcinek południowej ściany kościoła (cześć nowa, zrekonstruowana po zniszczeniach wojennych i otynkowana w 2016 r.) oraz fragment kamiennej posadzki, także położonej w 2016 r. Substancja zabytkowa nie ucierpiała. Jeszcze raz chcę podkreślić sprawność muzealnego systemu ppoż. oraz profesjonalizm działania Straży Zamkowej, która pierwsza podjęła akcję gaśniczą, jak też malborskiej Straży Pożarnej, która błyskawicznie pojawiła się na zamku. To była naprawdę dobra robota, oby wykonywana jak najrzadziej.

(J.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone