Zamknij
REKLAMA

Zielono i radośnie

04:00, 30.08.2019 | J.B
REKLAMA
Skomentuj

– Miło mi zobaczyć Was tutaj w to wspaniałe popołudnie. Jak zwykle mamy piękną pogodę. Muszę zresztą przyznać, że od czasu kiedy jestem prezesem Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Neptun”, a jest to już grubo ponad 20 lat, podczas obchodów Dnia Działkowca padało tylko raz – witając zebranych mówił Bogdan Grzela.

W tym roku za najpiękniejsze uznano działki Mariana Lange (I miejsce), Bożeny Petki (II miejsce) oraz Marioli Meyer (III miejsce). Dyplomy tradycyjnie wręczył Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

– Dzisiejsze spotkanie to wspaniała okazja do tego, by Państwu podziękować. To Wy sprawiacie, że Starogard jest Zieloną Stolicą Kociewia. Dbacie o jego płuca, a tym samym o zdrowie wszystkich jego mieszkańców. Macie wspaniałą pasję. Życzę, by nigdy w Was nie zgasła – powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Najmłodsi działkowcy chętnie brali udział w przygotowanych dla nich specjalnie na ten dzień zabawach. Malowali twarze, odgadywali zagadki i kolorowali rysunki, które pokazywały jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Kolorowanki w prezencie przekazała Straż Miejska, a rozdał prezydent Starogardu.

Specjalnym gościem imprezy była pisarka Anna Sakowicz, która niedawno została działkowcem „Neptuna”. – Gdyby jeszcze rok temu ktoś powiedział mi, że będę miała działkę, nie uwierzyłabym. Jednak sprowadziłam do Starogardu Gdańskiego swoich rodziców. Tata od zawsze był zapalonym działkowcem, a ponieważ jest starszym człowiekiem i potrzebuje pomocy, ja także dołączyłam do tego grona – mówiła Anna Sakowicz.

Pani Ania opowiedziała zebranym o swojej twórczości i przeczytała fragment „Leniusiołków”, tłumacząc kim są te przesympatyczne stworzenia z jej książki. O muzyczną oprawę imprezy zadbał zespół Edmund i Irena.

(J.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone