Zamknij
REKLAMA

Szlachetna Paczka po raz kolejny w Starogardzie

04:00, 05.09.2019 | J.B
REKLAMA
Skomentuj

Zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredeniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. Organizatorzy projektu deklarują, że chcą, aby „ludzie sami radzili sobie w życiu”.

Pomoc w formie darów przekazywana jest rodzinom podczas Finału Szlachetnej Paczki, nazywanego „weekendem cudów”, który odbywa się co roku na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia.

Podczas XVIII edycji Szlachetnej Paczki w 2018 r. Materialną pomoc o łącznej kwocie 47,16 mln zł trzymały 16 703 rodziny.

Od kilku lat dodatkowym celem realizowanym w ramach Szlachetnej Paczki jest edukacja finansowa i popularyzacja postawy proaktywnej w życiu zawodowym i prywatnym.

– W tym roku po raz drugi zostałem liderem Szlachetnej Paczki w Starogardzie Gdańskim, ponieważ ludzie, z którymi działam mają ogromną potrzebę wsparcia mieszkańców naszego miasta i powiatu. Zadanie nie jest łatwe, bo SuperW (wolontariusze) dużo od siebie wymagają i chcą robić w naszym mieście jak najwięcej – powiedział Michał Hinc.

– Będziemy docierać do wszystkich bardzo potrzebujących rodzin. Chcemy odnaleźć ludzi, którzy po cichu szukają wsparcia. Bardzo ważnym momentem jest dla nas wszystkich otwarcie bazy, które przewidziane jest na 16 listopada 2019 r. To właśnie tego dnia będziemy wybierać tych, którym chcemy pomóc, poznamy ich historię i zaczniemy przygotowywać kolorowe paczki na święta Bożego Narodzenia. Tegoroczny weekend cudów to 7 – 8 grudnia. Zaczynamy intensywnie pracować i szukać potrzebujących. Prosimy o śledzenie naszej facebookowej strony https://www.facebook.com/szlachetnapaczkastg/, gdzie można będzie znaleźć wszystkie informacje o naszej działalności, a przede wszystkim o tym jak pomóc i zostać „Paczkowym Bohaterem” – zachęca lider Szlachetnej Paczki w Starogardzie Gdańskim Michał Hinc.

(J.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone