Zamknij
REKLAMA

Komisja badała okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego

12:19, 30.10.2019 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci ze Skarszew i starogardzkiej drogówki, przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku i straży pożarnej spotkali się na miejscu tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 23-letni mężczyzna. W ramach tego spotkania, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, w jakim doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia.
 

W miniony poniedziałek 28 października br. odpowiedzialne za bezpieczeństwo na drodze służby spotkały się na drodze wojewódzkiej nr 224 w pobliżu Demlina, gdzie kilka dni temu doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Jest to standardowa procedura uruchamiana w przypadku tych najtragiczniejszych zdarzeń drogowych.

Wchodzący w skład takiego zespołu np. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej spotykają się w miejscach, gdzie doszło do wypadków drogowych, w których były ofiary śmiertelne. Podstawowym celem takiego spotkania jest ustalenie wszelkich okoliczności, które mogły  być jedną z przyczyn do wypadku oraz skontrolowanie infrastruktury drogowej i zweryfikowanie oznakowania pionowego i poziomego drogi.

Taki wypadek wydarzył się 21 października br. na drodze wojewódzkiej nr 224 w pobliżu Demlina, gdzie ciężarowy mercedes zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Obrażenia jakich doznał 23-letni pasażer mercedesa okazały się śmiertelne, natomiast kierowca tego auta trafił do szpitala, gdzie pobrana została mu krew w celu przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu lub narkotyków w organizmie.

Dlatego w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Celem tej wspólnej kontroli było sprawdzenie poprawności oznakowania oraz wyszukanie ewentualnych nieprawidłowości, które mogą powodować zagrożenie lub utrudnienia w ruchu drogowym na tym odcinku drogi. W wyniku przeprowadzonej kontroli nie stwierdzono uchybień w oznakowaniu drogi jak i infrastrukturze drogowej w miejscu, w którym doszło do wypadku.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz