Zamknij

RUSZA POLICYJNA AKCJA ZNICZ.

12:08, 31.10.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Jak co roku, tuż przed dniem Wszystkich Świętych rusza policyjna akcja "Znicz". Już od dzisiaj funkcjonariusze rozpoczynają wzmożone patrolowanie dróg, a zakończą akcję w niedzielę (3 listopada), w późnych godzinach nocnych. W przedsięwzięcie zaangażowanych będzie ponad 100 mundurowych ze wszystkich służb. Apelujemy do kierowców o rozwagę i ostrożność w czasie jazdy.
 

Wkrótce wielu z nas pokona setki kilometrów, by dotrzeć w porę na groby bliskich. Nad naszym bezpieczeństwem na drogach, czuwać będą policjanci, którzy pomogą kierowcom poruszać się w okolicach cmentarzy. Tegoroczna akcja "Znicz” rozpoczyna się dzisiaj, a zakończy się 3 listopada br. W tym okresie policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu w rejonie nekropolii i na głównych szlakach komunikacyjnych. Aby na drogach było bezpiecznie funkcjonariusze kontrolować będą trzeźwość uczestników ruchu, weryfikować stan techniczny pojazdów oraz sprawdzą czy kierowcy poruszają się z dozwoloną prędkością. Przy okazji każdej kontroli policjanci zwracać będą szczególna uwagę na to, czy dzieci przewożone są odpowiednich fotelikach oraz czy wszystkie osoby podróżujące autem mają zapięte pasy.

Policjanci przypominają o czym należy w tym czasie pamiętać:

1. Opuszczając miejsce zamieszkania należy pamiętać o właściwym zabezpieczeniu drzwi i okien w mieszkaniach i domach. Dodatkowo poprośmy zaprzyjaźnionego sąsiada lub członka rodziny, aby zaopiekowali się naszym mieszkaniem i stwarzali pozory pobytu właściciela podczas naszej nieobecności.

2. Stosujmy się do poleceń policjantów. W czasie świąt, w wielu miejscach ruchem kierować będą mundurowi.

3. Nie jeździmy na pamięć. W rejonach cmentarzy i na drogach dojazdowych do nich może zostać zmieniona organizacja ruchu.

4. Jadąc blisko prawej krawędzi w porze wieczorowo-nocnej, na nieoświetlonych odcinkach dróg pamiętajmy o możliwości napotkania pieszego.

5. Torebkę, czy saszetkę z dokumentami zawsze miejmy pod ręką. Nie odkładajmy tych rzeczy na płycie nagrobnej lub ławce stojącej przy pomniku. Złodziej tylko czeka na taką okazję.

6. Unikajmy bocznych, mało uczęszczanych ścieżek i nie przebywajmy samotnie na cmentarzu po zmierzchu.

7. Pamiętajmy, że możemy być obserwowani przez złodzieja. Jeżeli musimy nabyć coś w tłoku, postarajmy się dobrze schować portfel po zrobionych zakupach.

Osoby piesze muszą pamiętać o tym, że:

1. Ruch pieszych może odbywać się wyłącznie po chodnikach. W przypadku jego braku należy korzystać z pobocza i poruszać się lewą stroną drogi.

2. Każde gwałtowne wejście na jezdnię, przebieganie lub przekraczanie jej w miejscu niedozwolonym może zakończyć się tragicznie.

3. Poruszając się w porze wieczorowo-nocnej pamiętajmy, że mamy obowiązek noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.

Dodatkowe miejsca parkingowe w powiecie tczewskim w okolicach cmentarzy 1 listopada br.:

1.Przy cmentarzu na ul. Rokickiej zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe na terenach firm przyległych do ul. Rokickiej i Skarszewskiej.

2. Przy cmentarzu na ul. Gdańskiej zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca do parkowania na parkingu supermarketu oraz parkingu przy ulicy Dworcowej;   

3. W Tczewie przy ul. 30-go Stycznia zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca postojowe na terenie Liceum Ogólnokształcącego oraz na parkingu naprzeciwko firmy EATON. Dozwolony będzie postój pojazdów na ul. Bałdowskiej po prawej stronie patrząc w kierunku wieży ciśnień.

4. W Gniewie wyznaczone zostaną miejsca do parkowania na parkingach supermarketów;

5. W Pelplinie będą wyznaczone miejsca w obrębie cmentarza parafialnego;

6. W Subkowach zostaną wyznaczone parkingi przy Zespole Szkół oraz parking przy ulicy Sportowej, Wybickiego przy UG.

Apelujemy do wszystkich, którzy 1 listopada wybierają się na cmentarze. Jeśli istnieje taka możliwość pozostawmy swoje auto w domu i korzystajmy z komunikacji publicznej. Każdego roku w dniu Wszystkich Świętych, w okolicach nekropolii tworzą się potężne korki oraz brakuje miejsc parkingowych. Szybciej dojedziemy na cmentarz komunikacją publiczną lub przejdziemy się pieszo.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone