Zamknij
REKLAMA

Sprawdź czy nie jestes ofiarą wyłudzacza

04:00, 05.12.2019 | M.N
Skomentuj
REKLAMA

Prawie każdego dnia policjanci w kraju odnotowują przypadki oszustw przy użyciu metody na tzw. BLIKA. Zasada działania przestępców w każdym przypadku jest bardzo podobna. W pierwszej kolejności oszuści przejmują hasła do portali społecznościowych. Robią to, podsyłając nam linka do informacji z ciekawym tytułem.  Gdy w niego klikniemy, automatycznie przekierowuje nas na zhakowaną przez oszusta stronę, na której jesteśmy proszeni o podanie loginu i hasła do swojego konta na portalu społecznościowym. Jeżeli na tym etapie nie zachowamy ostrożności i wpiszemy dane niezbędne do zalogowania, zostaną one przejęte przez oszusta.

Przejęty w ten sposób login i hasło, pozwalają przestępcom logować się na cudze profile na portalu społecznościowym, z którego rozsyłają prośby do wszystkich znajomych, prosząc o pilne przesłanie kodu BLIK. 

Dlatego, aby nie stać się ofiarą oszusta, powinniśmy szczegółowo zweryfikować każdą prośbę dotyczącą przekazania numeru BLIK. Najlepiej uczynić osobiście lub telefonicznie, kontaktując się ze znajomym, który zwraca się do nas z taką prośbą.

Co zrobić, kiedy nasze konto zostało przejęte przez przestępców? Najlepiej od razu zmienić hasło i powiadomić wszystkich znajomych o przejęciu naszego profilu przez oszustów. Należy również natychmiast poinformować swoich znajomych, aby w żadnym przypadku nie przesyłali do nas numeru BLIK.

(M.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz