Zamknij
REKLAMA

Potrzebujesz? Weź sobie ubranie.

12:00, 10.12.2019 | M.N
Skomentuj
REKLAMA

Pamiętacie? Niedawno pisaliśmy o pewnym barze w Polsce, który ruszył z fantastyczną akcją wparcia dla osób, których nie stać na ciepły obiad.

Zima nadchodząca szybkimi krokami a także zbliżające się Święta Bożego Narodzenia skłaniają nas do refleksji nad losem drugiego człowieka. W tych właśnie okolicznościach mamy dla Was informację o kolejnej wspaniałej akcji.

Akcja nazywa się " Wymiana ciepła" - w różnych punktach miast biorących udział w  przedsięwzięciu pojawiają się wieszaki. Chętni mogą na nich wieszać ubrania, których już nie potrzebują lub które zwyczajnie chcieliby podarować komuś w ramach dobrego uczynku.

Idea akcji jest bardzo prosta (szczegółowe informacje znajdują się na fanpage'u "Wymiana ciepła" na facebooku):

1.Wystarczy znaleźć legalne miejsce dla wieszaka (od miasta, od instytucji, prywatny kawałek ziemi). Znaleźć solidny i duży wieszak. Zapełnić ciepłymi ubraniami.

2. Wieszamy: kurtki, płaszcze, polary, swetry. Obok można ustawić pojemnik na: czapki, szaliki, rekawiczki. Wszystkie rozmiary, w tym dziecięce.
Wieszak powinien być dostępny 24 godziny na dobę - 7 dni w tygodniu.  Miejsce powinno być dostępne, widoczne. Dobrze, żeby było zadaszone - najcieplejsza puchowa kurtka nasiąknięta deszczem, jest nie do wysuszenia dla osoby bezdomnej.

3. Ostatni krok - z poinformowanie fanpage'a Wymiana Ciepła o lokalizacji Wieszaka. Pomysłodawcy akcji aktualizują na bieżąco położenie wieszaków na Google Maps.

W Starogardzie na pewno przydałaby się taka inicjatywa. Dołączycie?

Znacie miejsca, gdzie można by rozstawić wieszaki?

(M.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz