Zamknij
REKLAMA

Szerokości na Gdańsk ;)

19:59, 19.12.2019 | M.N
Skomentuj
REKLAMA

Projekt „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 222 na odcinku Gdańsk – Starogard Gdański” realizowany był na terenie powiatów: gdańskiego i starogardzkiego, w gminach Gdańsk, Pruszcz Gdański, Trąbki Wielkie, Skarszewy, Starogard Gdański. Wartość robót budowlanych to prawie 109 mln zł. Inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Wykonawcą robót budowlanych była firma Skanska S. A.

Projekt miał na celu rozbudowę DW 222 na odcinku od granicy m. Gdańska – do początku m. Starogard Gdański. Inwestycja obejmowała 6 odcinków drogi o łącznej długości ok. 28 km.

W ramach projektu została poszerzona i wzmocniona jezdnia drogi wojewódzkiej nr 222, skorygowane zostały łuki pionowe i poziome. Przebudowane zostały skrzyżowania, miejscowo  wybudowano ciągi pieszo-rowerowe lub ścieżki rowerowe.  Droga została wyposażona w szereg rozwiązań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w tym min. przejścia dla pieszych z azylami, wyspy spowalniające na wjazdach do miejscowości, zatoki autobusowe oraz bariery i balustrady w miejscach wymagających dodatkowego zabezpieczenia. Wykonano oznakowanie poziome, ustawiono nowe znaki pionowe oraz wybudowano oświetlenie w miejscowościach. W trakcie inwestycji przebudowano most w Kleszczewie oraz wybudowano kilka przepustów i przejść dla małych zwierząt i płazów, ustawiono plotki naprowadzające dla żab oraz nasadzono nowe drzewa i krzewy kompensujące wykonaną wycinkę starego drzewostanu. 

 

(M.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JacekJacek

1 0

Nowa droga a oznakowanie bez głowy: na zakrętach można wyprzedzać a na prostej podwójna ciàgła. Pojawi się sprzęt rolniczy i kilometrowy korek murowany. 22:24, 19.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz