Zamknij
REKLAMA

Gmina zapłaci 420 tys. zł na rozbudowę drogi.

10:30, 28.01.2020 | M.N
REKLAMA
Skomentuj

W 2020 roku Powiat Starogardzki planuje przystąpić do realizacji zadania pod nazwą „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2707G na odc. Starogard Gdański – Linowiec”. W ramach inwestycji planuje wybudować ok. 1,2 km ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Skarszewskiej od skrzyżowania z ul. Niemojewskiego ( czyli od Cmentarza Komunalnego) w stronę Linowca (do dawnego zrekultywowanego wysypiska śmieci). Przebudowa obejmie też wszystkie zjazdy na przyległe do niej posesje.

Szacowany koszt budowy ścieżki wraz ze zjazdami to ok. 1,2 mln. Ponieważ ok. 1/3 jej długości znajduje się w granicach administracyjnych Miasta i służy jego mieszkańcom, prezydent zaproponował Starostwu Powiatowemu pomoc finansową w kwocie 400.000 zł na realizację w/w projektu.

Dodatkowo mając na uwadze bezpieczeństwo starogardzian prezydent dołoży z budżetu Miasta połowę kwoty, czyli ok. 20 tys. z 40 tys. zł potrzebnych na budowę ok. 100 m chodnika wzdłuż ul. Skarszewskiej po prawej stronie od ul. Druha Józefa Grzybka, zaczynając na wysokości działki nr 20. Nowy chodnik zapewni mieszkańcom bezpieczne i prawidłowe poruszanie się przy posesjach przyległych do ulicy.

(źródło UM Starogard)

(M.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone