Zamknij
REKLAMA

UWAGA NA RADARY !

07:17, 18.06.2020 | R.L.
Skomentuj
REKLAMA

DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ NA DRODZE KRAJOWEJ NR 22”

18 czerwca pomorscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z województw zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz warmińsko-mazurskiego, przeprowadzą działania „Prędkość na drodze krajowej nr 22”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci.

W najbliższy czwartek  na całej długości drogi krajowej nr 22 spotkamy policyjne patrole, które wyposażone w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami będą patrolowały całą trasę łączącą przejście graniczne w Kostrzynie z  Grzechotkami. Tak duży odcinek działania, liczący 460 km,  jest możliwy dzięki wspólnej akcji policjantów z 4 województw: pomorskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Celem działań jest egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci.

Mundurowi zwrócą uwagę na wszystkie wykroczenia, zwłaszcza na zachowania, które są realnym zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Takim wykroczeniem, obok jazdy z nadmierną prędkością, jest korzystanie z telefonu komórkowego w sposób wymagający trzymania go w ręku. Zdarza się, że kierowcy podczas jazdy piszą wiadomości tekstowe, a nawet przeglądają strony internetowe. Zachowania takie są bardzo niebezpieczne. Oderwanie wzroku od drogi na kilka sekund powoduje, że przejeżdżamy kilkaset metrów jak z zamkniętymi oczami.

(R.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz