Zamknij
REKLAMA

KOBIETA+ALKOHOL+SKUTER = WYWROTKA

03:00, 19.06.2020 | R.L.
Skomentuj
REKLAMA

NIETRZEŹWA KOBIETA PRZEWRÓCIŁA SIĘ NA MOTOROWERZE

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miała 51-letnia kobieta, która w miejscowości Lipinki Królewskie przewróciła się na motorowerze. Na miejscu pracowali policjanci wspierani przez inne służby. Funkcjonariusze przeprowadzili czynności procesowe, ustalili świadków oraz zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Teraz mieszkanka gminy Lubichowo usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W środowe popołudnie dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze powiatowej w miejscowości Lipinki Królewskie. Dyżurujący przy telefonie alarmowym policjant, skierował na miejsce patrol drogówki. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta kierująca motorowerem skręcając z drogi gruntowej w prawo straciła panowanie nad jednośladem doprowadzając do wywrócenia pojazdu. Policjanci przeprowadzili czynności procesowe oraz ustalili świadka tego zdarzenia. Funkcjonariusze sprawdzili również trzeźwość kierującej. Badania alkomatem wykazało w jej organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Dodatkowo podczas kontroli dokumentów wyszło na jaw, że kobieta nie miała aktualnej polisy OC, a motorower, którym kierowała nie posiadał aktualnych badań technicznych. W wyniku tego zdarzenia 51-letnia mieszkanka gminy Lubichowo trafiła do szpitala w celu zdiagnozowania obrażeń ciała. Teraz kobieta odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mimo wielokrotnych apeli o zachowanie trzeźwości w trakcie jazdy, na drogach ciągle dochodzi do licznych zatrzymań nietrzeźwych kierowców. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę. Prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego! Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek, przestrzeganie przepisów i ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

(R.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%