Zamknij
REKLAMA

KTO ZWYCIĘŻY

10:55, 26.06.2020 | R.L.
Skomentuj
REKLAMA

Znamy już tegorocznego laureata gminnego etapu konkursu „Piękna Wieś 2020”. Zwycięzcą zostało Borzechowo.

                                                                  PIĘKNA WIEŚ 2020 - BORZECHOWO

Sołtys Borzechowa Renata Klimowicz oraz radny Janusz Czubek nie kryją radości, bo jak mówią, społeczność Borzechowa jest bardzo zaangażowana w sprawy swojej Małej Ojczyzny. I widać to „gołym okiem”. Wieś jest nowoczesna i zadbana, przyjazna mieszkańcom i turystom, a aktywność mieszkańców jest najpiękniejszą wizytówką tej miejscowości. Działa tu nie tylko bardzo prężne Koło Gospodyń Wiejskich „Modraki”, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Borzechowa, sołtys, Rada Sołecka i radny RG, ale także bardzo aktywni są seniorzy (koło PZERiI), leśnicy, sportowcy (KS Sławek Borzechowo) i środowisko szkolne. I wszyscy ze sobą współpracują, a to najwyższa wartość!

Symbolem tej troski i wspólnego działania mieszkańców stał się pomost nad Jeziorem Borzechowskim Wielkim, zbudowany „w czynie społecznym” latem 2018 roku. Kilka miesięcy później - jak już pisaliśmy - ktoś pomost …ukradł. Pod osłoną nocy rozebrano wówczas większość solidnych, dębowych przęseł pomostu. Sprawcy nie ujęto, ale mieszkańcy nie poddali się i nowy pomost od kilku dni już stoi. Dzięki pomocy Przyjaciół i pracy samych Mieszkańców ich ulubione miejsce odpoczynku nad jeziorem znów jest piękne i kompletne.

A będzie jeszcze piękniej, bo – jak opowiada Beata Kornela z tutejszego stowarzyszenia – już niedługo w Borzechowie powstanie ogródek sensoryczny. Na realizację tego projektu stowarzyszenie pozyskało środki z programu „Działaj Lokalnie”.

A co dalej z konkursem „Piękna Wieś”? Teraz Borzechowo będzie reprezentować Gminę Zblewo na etapie powiatowym.

Trzymamy kciuki i mocno wierzymy w sukces!

**********

A tak powstawał nowy pomost na plaży w Borzechowie...
Oby służył Mieszkańcom i Gościom jak najdłużej!

(R.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz