Zamknij
REKLAMA

Wirtualne Dni Starogardu za nami

09:59, 30.06.2020 | R.L.
Skomentuj
REKLAMA

W ramach Dni Starogardu Gdańskiego, które corocznie odbywają się w ostatni weekend czerwca na naszej scenie miały zagościć wielkie gwiazdy. Wystąpić mieli między innymi Francesco Napoli, Shaun Baker, czy Agnieszka Chylińska. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną koncerty wszystkich tegorocznych wykonawców zostały przełożone na rok 2021, a świętowanie obchodów Dni Starogardu Gdańskiego przeniosło się do internetu.

27 czerwca podczas transmisji na żywo na internatów czekała moc atrakcji. Imprezę poprowadzili Monika Kełpin z Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz prezenter POLO TV Maciej Smoliński. Oficjalnego otwarcia Wirtualnych Dni Miasta dokonał prezydent Janusz Stankowiak. – Drodzy Mieszkańcy Starogardu, nie tak wyobrażałem sobie obchody naszego święta w stulecie powrotu Starogardu do Państwa Polskiego. Życie sprawia niestety niespodzianki. Mieliśmy wspólnie celebrować nasze święto, ale stało się inaczej. Już dziś mogę Was zapewnić, że wszyscy wykonawcy, którzy mieli wystąpić na tegorocznych Dniach Miasta będą z nami za rok. Życzę Wam dobrej zabawy, dużo zdrowia i dalszego zaangażowania w życie naszego miasta – powiedział.

Tradycyjnie Dni Starogardu były powodem, aby ogłosić nazwisko nowego króla kurkowego. Został nim Krzysztof Langowski.  W tym roku w studio Wirtualnych Dni Miasta z rąk Prezydenta Janusza Stankowiaka nastąpiło uroczyste przekazanie klucza do bram miasta na ręce prezesa Starogardzkiego Bractwa Strzeleckiego, Zbigniewa Bony, który podczas uroczystej intronizacji wręczył je nowemu królowi.

Przez ponad 2,5 godziny w bloku porannym pt., „Budzimy Starogard” można było posłuchać wywiadów z zaproszonymi gośćmi, obejrzeć występy grup tanecznych i muzycznych, a także wziąć udział w zabawach przygotowanych przez organizatorów. Swoją premierę miał też teledysk „Przybij pionę!”. Piosenka wykonana została przez społeczność Środowiskowego Domu Samopomocy Gminy Miejskiej Starogard Gdański. Na naszych studyjnych kanapach gościliśmy dyrektor ŚDŚ: Aleksandrę Formelę, terapeutkę Monikę Labon oraz podopieczne Hanię Birnę i Alicję Treder, które opowiedziały o klipie.

Swoje wyprawy wspominał podróżnik Rafał Kośnik autor książki „Amazonia – piekielne piękno”. Spotkaliśmy się z projektantką mody, twórczynią kolekcji sukien ślubnych Kociewska Awangarda – Kamilą Froelke docenioną w świecie mody. Przypomnieliśmy naszym widzom obchody 100-lecia powrotu Starogardu Gdańskiego do Państwa Polskiego.

O działalności ZHP Starogard Gdański opowiedzieli: komendant Hufca Andżelika Siemieńska oraz skarbnik Wojciech Mokwa, a zastępca Prezydenta Miasta ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki przedstawił starogardzkie inwestycje- te zakończone, realizowane obecnie i te planowane na przyszłość.

Mogliśmy zobaczyć na żywo występ dziewcząt z Dejka Fit Studio, a także energetyczny pokaz zumba fitness w wykonaniu Agnieszki Keister. Rozmawialiśmy z Aleksandrą Wysiecką – managerką klubu Premium Fitness&Gym, która zachęcała do aktywności fizycznej dzieci i ich rodziców. Podejrzeliśmy niesamowitą metamorfozę, jaką udało się przejść pani Ilonie Grajek przy pomocy Studia Figura i jej właścicielki Magdaleny Glimeister.

Rozstrzygnęliśmy akcję „Chmura Marzeń” zorganizowaną przez OSiR Starogard Gdański i pokazaliśmy jak Szymon spełnił marzenie swojej mamy Magdaleny Mazelli. Nasze studio odwiedzili: Andrzej Piechowski i Weronika Piłat wraz z zawodniczkami SKS Starogard Gdański. Opowiedzieli o nietypowym wyzwaniu, które rzucił im trener – bieg ze Starogardu Gdańskiego do Tokio.

Podczas całego porannego bloku w naszym kuchennym programie „Wielkie Kociewskie Gotowanie” specjały kuchni kociewskiej prezentował szef kuchni na Zamku w Gniewie Mariusz Gachewicz. Towarzyszyły mu Regina Unerska, zielarka oraz Dorota Witakowska, członkini KGW Koteże.

Pozdrowienia dla mieszkańców Starogardu przekazały również nasze miasta partnerskie: Diepholtz, Foshan i Luohe. Blok poranny zakończył występ Kuźni Brackiej.

O godzinie 20:00 internauci mieli okazję oglądać i bawić się na Największej Wirtualnej Domówce #wSTG. Organizatorzy akcji zapewnili swoim widzom, a także słuchaczom (Wirtualne Dni Miasta były transmitowane w Radio Starogard) dużą dawkę muzycznych hitów w wykonaniu gwiazd, które miały wystąpić na żywo na tegorocznych Dniach Miasta. Były pozdrowienia, nie zabrakło też konkursów z nagrodami. Na najbardziej kreatywne osoby, które przesłały nam zdjęcia i pokazały jak się z nami bawią przed szklanymi ekranami czekały nagrody.

 

(R.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz