Zamknij
REKLAMA

DŁUGO OCZEKIWANA INWESTYCJA

12:30, 15.09.2020 | R.L.
Skomentuj
REKLAMA

Ruszyła najbardziej oczekiwana inwestycja w Zblewie. Po wielu latach – rozpoczęliśmy budowę nowego przedszkola i to w przepięknym miejscu!

RUSZYŁA BUDOWA!

Na tę chwilę wielu naszych Mieszkańców długo czekało. I jest! W sąsiedztwie szkoły w Zblewie, na działce otoczonej zielenią i przestrzenią – powstaje wyczekiwane przedszkole. „Od marzeń i planów przeszliśmy do czynów. Jestem szczęśliwy. To przedszkole jest bardzo potrzebne, wszyscy wiemy, iż obecny budynek w Zblewie jest stanowczo za mały. Już wkrótce Zblewo będzie miało przedszkole na miarę XXI wieku, a  dzieci będą mogły uczyć się i bawić w komfortowych warunkach…” – mówi wójt Artur Herold.

Mieszkańcy przyglądają się z radością postępowi prac i dopytują o szczegóły. Dlatego wyjaśniamy, jak będą realizowane prace w tym roku. Otóż w pierwszej kolejności plac budowy został ogrodzony i rozpoczęły się prace ziemne, które obejmują: makroniwelację całego terenu, wywiezienie humusu wraz z warstwą nienośną (glebą) zgodnie z projektem geologicznym oraz wykonanie nasypu z materiału dowiezionego. Konieczna jest też przebudowa istniejącej linii napowietrznej SN 15 kV. Kolejne etapy prac to m.in. wykonanie fundamentów obiektu, ścian fundamentowych i przepustów wszystkich instalacji  ujętych projektem pod fundamentami oraz przez ściany fundamentowe. Potem zostanie wykonana izolacja przeciwwilgociowa oraz cieplna fundamentów i ścian fundamentowych, a następnie zostaną one zasypane.

Roboty wykonuje Polbud S.C. Grzegorz Piątek & Patrycjusz Szachta.

Przypomnijmy, iż na mocy zarządzenia Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Gmina Zblewo otrzymała dofinansowanie inwestycji pn. „Budowa gminnego przedszkola w Zblewie wraz z miejscami parkingowymi i infrastrukturą towarzyszącą – etap I”. W tej chwili trwają przygotowania do złożenia wniosku o dofinansowanie na kolejny etap, który obejmie dokończenie budowy i wyposażenie obiektu.

(R.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz