Zamknij
REKLAMA

CERTYFIKATY I TABLETY DLA SENIORÓW

10:30, 24.09.2020 | R.L.
Skomentuj
REKLAMA

Zakończył się kurs komputerowy dla seniorów z gminy Zblewo. Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem!

CERTYFIKATY I TABLETY DLA SENIORÓW

W kursie uczestniczyło kilkudziesięciu seniorów z gminy Zblewo. Bezpłatne zajęcia prowadzone były w Zblewie, Borzechowie i w Pinczynie, gdzie zainteresowanie było tak duże, iż powstały aż dwie grupy szkoleniowe. Po kilkunastu tygodniach zgłębiania tajników komputera i internetu, przyszedł czas na wręczenie certyfikatów. Wcześniej kursanci dostali tablety. Seniorzy nie kryją z tego radości, ale najbardziej się cieszą z nowych, tak przydatnych umiejętności. Jak podkreślają, obsługa tabletu czy smartfona oraz wiedza o tym, jak sprawnie poruszać się w sieci jest dziś szczególnie potrzebna i to w życiu codziennym! Dodajmy, iż seniorzy poznali m.in. komunikację online, e-usługi, w tym zakupy i bankowość online, usługi medyczne oraz e-administrację.

Zakończenie kursu miało wyjątkowo uroczysty charakter. W Pinczynie kursantom gratulował sołtys Tomasz Boszka, który nie krył dumy z pinczyńskich seniorów! Były kwiaty, podziękowania i wiele radości, a szczególne słowa wdzięczności płynęły tego dnia pod adresem Krystyny Engler – przewodniczącej koła PZERiI w Pinczynie, która włożyła wiele serca i starań, aby kurs był zorganizowany właśnie tutaj.  A oprócz certyfikatów i tabletów seniorzy dostali jeszcze jeden niezwykły prezent – prawdziwą gwiazdkę! Pani Krysia Engler obdarowała bowiem wszystkich przepięknym rękodziełem, a specjalny upominek – wspaniały, kociewski krawat – otrzymał pan Maksymilian, który był podczas kursu wielkim wsparciem dla wszystkich.

Również uroczyste zakończenia kursu w Zblewie i w Borzechowie upłynęły w wyjątkowo serdecznej atmosferze. Był czas na podziękowania, wspomnienia i wspólną kawę. Seniorzy nie kryją radości i już snują plany na kolejne kursy! Może teraz czas na kurs językowy? Język angielski – jak mówią seniorzy - przyda się w podróżach!

Wójt Artur Herold podkreśla, iż seniorzy z gminy Zblewo dają piękne świadectwo tego, iż prawdziwa pasja i radość życia nie zna wieku! „Cieszę się bardzo, iż seniorzy tak licznie i z taką radością skorzystali z możliwości nabycia nowych kompetencji. Nasi seniorzy są nadzwyczaj otwarci, pełni dobrej energii i zawsze chętnie uczestniczą nie tylko w wydarzeniach kulturalnych, społecznych, ale także sportowych! Możemy się od nich uczyć tej pięknej radości życia. Wszystkim serdecznie gratuluję i naprawdę jestem z Was dumny, kochani seniorzy!” – mówi wójt, który nie zapomniał o symbolicznym kwiatku dla wszystkich seniorów-internautów.

(R.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz