Zamknij
REKLAMA

DĄBRÓWKA MA NOWĄ DROGĘ

08:03, 28.09.2020 | R.L.
Skomentuj
REKLAMA

Nowa droga w Dąbrówce

Po wsi Dąbrówka będzie łatwiej się przemieszczać. Zakończyła się budowa prawie kilometrowego odcinka drogi, biegnącemu ul.  Wschodnią oraz Hermanowską. Mieszka przy nich ponad 320 osób – 1/3 wsi.- Cieszę się, że wybudowaliśmy prawie kilometrowy odcinek drogi wraz z odwodnieniem we wsi Dąbrówka.  To połączenie pozwoli na lepszą i sprawniejszą komunikację we wsi – mówi Wójt Magdalena Forc-Cherek.

Prace przebiegały bardzo sprawnie a inwestor starał się, aby budował była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców. – Staraliśmy się zakończyć budowę możliwie szybko. Przy układaniu płyt udało się nam pobić nasz rekord. Jednego dnia, zespołowi udało się ułożyć ponad 1200 płyt – mówi wykonawca.

Zadowolenia z realizacji inwestycji nie kryje sołtys. - Budowa tej drogi diametralnie zmieniła to miejsce. Wcześniej przy większym deszczu powstawały wielkie kałuże i błoto, które mieszkańcy musieli omijać.  Teraz jest dużo bezpieczniej i wygodniej – mówi Marcin Delewski, sołtys wsi.Budowa drogi w Dąbrówce została dofinansowana z rządowego Funduszu Dróg Lokalnych.

(R.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz