Zamknij
REKLAMA

ŚMIERĆ PIESZEGO W CZARNEJ WODZIE

08:22, 27.10.2020 | R.L.
Skomentuj
REKLAMA

POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ PRZYCZYNY TRAGICZNEGO WYPADKU DROGOWEGO

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 74-letni pieszy. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w pobliżu miejscowości Czarna Woda na drodze krajowej nr 22. Pracujący na miejscu mundurowi wykonali czynności procesowe oraz zabezpieczyli ślady, które mogą okazać się pomocne w dokładnym ustaleniu przebiegu tego zdarzenia.

W sobotę 24 października dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał zgłoszenie o śmiertelnym wypadku drogowym z udziałem pieszego. Do zdarzenia doszło około godz. 3:40 w pobliżu miejscowości Czarna Woda na drodze krajowej nr 22. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zblewie, patrol starogardzkiej drogówki oraz grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych, jadący w kierunku Starogardu Gdańskiego bus marki Nissan, potrącił mężczyznę, który z nieustalonej przyczyny wtargnął z pobocza na jezdnię bezpośrednio przed jadące auto. Obrażenia jakich doznał 74-letni mieszkaniec gminy Czersk okazały się śmiertelne. Mężczyzna ubrany był na ciemno i nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Od kierowcy nissana pobrano krew w celu przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od rozbitego pojazdu.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz uczestniczącego w wypadku auta. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Mundurowi ostrzegają także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się po jezdni. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa pamiętajmy również o używaniu elementów odblaskowych, szczególnie w tym okresie, gdy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona.

(R.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz