Zamknij
REKLAMA

TIR POTRĄCIŁ PIESZEGO

16:26, 03.11.2020 | R.L.
Skomentuj
REKLAMA
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Zajączkowo. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna prawdopodobnie wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżającego tira. Nieprzytomny pieszy został przewieziony do szpitala. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego wypadku oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności. 

Wczoraj około godziny 16.20 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał się wydarzyć na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Zajączkowo. Według zgłoszenia wynikało, że doszło do potrącenia pieszego. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani policjanci, którzy wstępnie ustalili, że pieszy prawdopodobnie wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżającego od strony Gdańska tira. Pieszy w stanie nieprzytomnym został przewieziony do szpitala. Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy, od pieszego pobrano krew do badań.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Policjanci na miejscu rozmawiali ze świadkami zdarzenia. Mundurowi zabezpieczyli ujawnione ślady na miejscu zdarzenia, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego wypadku. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od naczepy za brak aktualnych badań technicznych.

Policjanci przypominają, że kierowcy na drodze powinni zachować szczególną ostrożność. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.

(R.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz