Zamknij
REKLAMA

SPRAWDŹ CZY MA SZ PUNKTY KARNE

07:32, 13.11.2020 | R.L.
Skomentuj
REKLAMA

KIEROWCO PUNKTY KARNE SPRAWDZISZ ONLINE

Jesteś kierowcą? Chcesz sprawdzić, ile masz punktów karnych? Możesz zapytać o nie w najbliższej jednostce policji lub sprawdzić samemu online za pomocą sytemu CEPiK2.0. Usługa ta pozwala uzyskać bezpłatny dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.

Teraz, aby sprawdzić swoje punkty karne nie musimy udać się do najbliższej jednostki Policji. Możemy to zrobić za pośrednictwem strony internetowej https://obywatel.gov.pl, na której znajduje się zakładka dająca taką możliwość. Jest to szczególnie ważne teraz, w dobie pandemii. Aby ograniczyć liczbę petentów zwracających się z takim pytaniem bezpośrednio do jednostek Policji, funkcjonariusze przypominają o tym, że istnieje alternatywne rozwiązanie i warto z niego skorzystać.

E-usługa „Sprawdź swoje punkty karne” to darmowe narzędzie dla każdego kierowcy, które pozwala na dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Za jego pośrednictwem możemy sprawdzić tylko swoje punkty karne. Nie dowiemy się, ile punktów ma ktoś inny. Warto pamiętać, że ta usługa jest bezpłatna i nie wymaga udostępniania żadnych danych osobowych.

Aby uzyskać dostęp do swoich danych musimy założyć tzw. „profil zaufany”, dzięki któremu potwierdzimy naszą tożsamość w internecie. Profil zaufany może nam później służyć także jako podpis elektroniczny i pozwoli załatwiać inne sprawy urzędowe online. Za jego pomocą możemy również łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać oraz sprawdzać dokumenty w różnych serwisach urzędowych. Założenie profilu zaufanego jest bezpłatne i może być zrealizowane przez internet za pomocą internetowego konta bankowego lub certyfikatu kwalifikowanego.

Aby założyć profil zaufany i sprawdzić swoje punkty karne musimy wejść na stronę: https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy na której zamieszczone zostały szczegółowe instrukcje postępowania.

UWAGA:

Policjanci informują że, do sprawdzenia punktów karnych drogą elektroniczną potrzebny jest tylko Profil Zaufany (eGO), a jedyną stroną internetową, przez którą kierowcy mogą sprawdzić punkty jest obywatel.gov.pl

Wszelkie inne strony www, które „oferują” rzekome informacje o stanie punktów karnych, w zamian za podanie jakichkolwiek danych lub wniesienie jakiejkolwiek opłaty, należy traktować z dużą ostrożnością, ponieważ może to być próba wyłudzenia danych lub pieniędzy.

(R.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz