Zamknij
REKLAMA

Studium Uwarunkowań

07:59, 18.11.2020 | R.L.
Skomentuj
REKLAMA

Dyskusja nad Studium za nami

Niedawno odbyła się dyskusja publiczna on-line nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie zmian Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Starogard Gd. Z powodu wystąpienia epidemii zachorowań Covid-19 dyskusję wyznaczoną uprzednio na dzień 20.10.2020r. odwołano. Zastąpiono ją dyskusją on-line. To nowe, wprowadzone w tym roku przez ustawodawcę narzędzie.

Dyskusja prowadzona była poprzez aplikację Microsoft Teams znaną większości mieszkańców z uwagi na prowadzone w tej aplikacji zajęcia zdalnej nauki. W spotkaniu uczestniczyli z ramienia Urzędu: Pani Wójt, Lucyna Probe – Naczelnik Wydz. Planowania Przestrzennego i Nieruchomości, z ramienia autorów projektu zmiany studium: Barbara Jaszczuk – Skolimowska ze spółki DOM,  Katarzyna Łukowicz z Biura Planowania Przestrzennego STRUKTURA oraz kilku mieszkańców.

  Na początku Pani Jaszczuk – Skolimowska przedstawiła prezentację, w której wyjaśniona była procedura powstania projektu zmiany studium, zasady uwzględnienia złożonych wniosków, forma dokumentu oraz części, z których się składa. Następnie mieszkańcy zadawali pytania lub dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat projektu zmiany studium.

  - Była to pierwsza dyskusja w naszej gminie organizowana on-line i chociaż przebiegała bez zakłóceń technicznych, to jest ona zgoła inna on tradycyjnej dyskusji. Forma taka daje możliwość prowadzenia procedur planistycznych, które z powodu pandemii zostałyby zahamowane – wyjaśnia Lucyna Probe, Naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego i Nieruchomości.

  Dziękując wszystkim uczestnikom dyskusji jeszcze raz przypominamy, że ewentualne uwagi do wyłożonego projektu zmiany studium można składać do dnia 1 grudnia 2020r.

(R.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz