Zamknij
REKLAMA

TRZY OFIARY ŚMIERTELNE W MINIONY WEEKEND

07:22, 20.04.2021 | R.L.
Skomentuj
REKLAMA

W miniony weekend na drogach powiatu tczewskiego policjanci pracowali w dwóch miejscach tragicznych w skutkach wypadków drogowych, w wyniku których śmierć poniosły trzy osoby, a jedna trafiła do szpitala. Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zasady ograniczonego zaufania.

O pierwszym wypadku oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie 16 kwietnia br. o godz. 21.30, do którego miało dojść na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Gniew. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali wysłani policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 42-letni kierowca seata jadąc drogą krajową nr 91 w kierunku Łodzi, potrącił 82-letniego mężczyznę, który przechodził przez jezdnię. Badanie kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że był trzeźwy. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń pieszy poniósł śmierć na miejscu. W związku z zaistniałym wypadkiem mundurowi 42-letniemu kierowcy samochodu zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od samochodu.

Drugie tragiczne w skutkach zdarzenie drogowe miało miejsce 17 kwietnia br. przed godz. 10. Policjant przyjmujący zgłoszenie o wypadku ustalił, że doszło do niego na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Zabagno. Pracujący na miejscu stróże prawa ustalili, że 38-letni kierowca renault z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo uderzył w przydrożne drzewo. Niestety w wyniku tego wypadku śmierć na miejscu poniósł kierowca, 34 i 66-lenia pasażerka renault. 19-letni pasażer z obrażeniami ciała lotniczym pogotowiem ratunkowym trafił do trójmiejskiego szpitala.

W tych dwóch tragicznych zdarzeniach funkcjonariusze zabezpieczyli miejsca zdarzeń. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkice sytuacyjne. Policjanci na miejscu rozmawiali ze świadkami zdarzeń oraz zabezpieczyli ujawnione ślady na miejscu wypadków, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania. Przypominamy pieszym, aby zadbali o własne bezpieczeństwo i stosowali się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa, aby nosili elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym.

(R.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%