Zamknij
REKLAMA

Remonty świetlic podczas pandemii

08:49, 29.04.2021 | R.L.
Skomentuj
REKLAMA

Z powodu pandemii i wprowadzonych przez rząd zasad bezpieczeństwa nasze świetlice na jakiś czas zostały zamknięte. My jednak nie siedzieliśmy bezczynnie. Prowadzimy remonty placówek gdzie realizowane są mniejsze i większe prace. Możemy się już pochwalić pierwszymi efektami:) 

Od ponad roku świetlicami wiejskimi w naszej gminie zajmuje się Gminny Zakład Usług Komunalnych w Jabłowie. W części z nich zakończono już pierwszy etap prac, który obejmował wymianę drzwi do toalet oraz malowanie sal głównych. 

Jedną z pierwszych świetlic, która przeszła początkowe zmiany, jest świetlica w Sucuminie. Opiekuje się nią pani Emilia Gmer przy wsparciu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sucuminie. Już niedługo rozpoczniemy następny etap, który będzie obejmował odnowienie zapleczy socjalnych. Takie z kolei zakończyliśmy w świetlicy wiejskiej w Suminie, której opiekunem jest pani Wiesława Kobierzyńska. Przy współpracy KGW Sumin oraz OSP Sumin udało się wyremontować zaplecze kuchenne. Projekt i wykonanie mebli kuchennych zawdzięczamy państwu Kosidowskim z Sumina. 

Kolejną świetlicą, w której zakończono pierwszy etap prac, obejmujących malowanie sali głównej, jest świetlica w Klonówce, którą opiekuje się pani Marzena Bakuła. Oprócz odnowienia sali zakupiono również artykuły gospodarstwa domowego tj. talerze, sztućce, szklanki, filiżanki. Przy współpracy z sołtysem wsi, Janem Kwidzyńskim oraz zaangażowaniu opiekunki niebawem zostanie odnowiona mała salka. Natomiast dzięki uprzejmości radnej gminy pani Dagmary Werner świetlica została wyposażona w szafy do przechowywania materiałów niezbędnych do prowadzenia zajęć z najmłodszymi mieszkańcami Klonówki.

Od samego początku świetlicą w Kolinczu opiekuje się pani Elżbieta Gliniecka. Do tej pory odświeżyliśmy salę główną łącznie z wymianą lamp sufitowych. Wyremontowane zostały również schody. Przy współpracy z KGW Kolincz kolejny etap będzie obejmował odnowienie zaplecza socjalnego. Świetlicą w Janowie od niedawna opiekuje się pani Krystyna Zielińska. W zeszłym tygodniu pomalowaliśmy tam wszystkie pomieszczenia. W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy prace remontowo-malarskie w świetlicy w Jabłowie.

Wójt Magdalena Forc-Cherek wraz z kierownikiem GZUK Andrzejem Grothem, jego zastępcą Żanetą Olszynką oraz radnymi Janem Gmer, Marzeną Gornowicz, pracownikami świetlic Marzeną Bakułą i Krystyną Zielińską oraz lokalnymi działaczami Hanną Koszewską i Sławomirem Mikulskim miała okazję obejrzeć świeżo wymalowane świetlice w Sucuminie, Janowie oraz Klonówce. 

- Nasze świetlice pięknieją w oczach. Cieszy bardzo, że tak dobra jest decyzja wójta i Rady Gminy o przekazaniu świetlic pod opiekę GZUK i  Grodziska Owidz. Robią to profesjonalnie, co niebawem będzie można zobaczyć, jak już obiekty zaczną prowadzić działalność. — powiedziała po wizycie szefowa. 

(R.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%