Zamknij
REKLAMA

Oddali cześć zabitemu koledze

18:03, 07.05.2021 | R.L.
Skomentuj
REKLAMA

Środowisko starogardzkiej policji z należytą czcią zachowuje pamięć o koleżankach i kolegach, którzy odeszli na wieczną wartę wypełniając Rotę Ślubowania do końca. Dlatego też w dniu dzisiejszym o godzinie 12.00 wszyscy mundurowi garnizonu starogardzkiego policji włączając sygnały świetlne i dźwiękowe w swoich radiowozach oddali hołd i podkreślili zobowiązanie całej starogardzkiej policyjnej formacji do zachowania w pamięci młodszego aspiranta Michała Kędzierskiego.

Nie można kształtować przyszłości, nie pamiętając o przeszłości. To, gdzie teraz jesteśmy, jaki kształt ma formacja, policjanci zawdzięczają między innymi tym, których już z nimi nie ma. Michał Kędzierski to funkcjonariusz, który ponosząc śmierć na służbie, zapisał się na kartach historii, a co ważniejsze – w pamięci wszystkich koleżanek i kolegów z policji – jako bohater.

Bycie policjantem to nie tylko profesjonalne wykonywanie obowiązków, nie tylko znajomość przepisów prawa, ale też wartości, które nosimy w sercu – wartości, które są dla nas ważne. Wszyscy policjanci powiatu starogardzkiego jesteśmy tutaj, bo Michał te wartości miał w sercu.

Dla nas policjantów to nie są puste słowa zapisane w ustawie, ale rota przysięgi: służyć narodowi, dbać o bezpieczeństwo państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia. Nasz policyjny kolega wypełnił tę rotę do końca. Kierując się tymi wartościami, oddając wartość najwyższą, jaką jest własne życie.

Jedyną rzecz, którą policjanci ze Starogardu Gdańskiego mogą dziś zrobić, to być tutaj, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozów, oddając honor Michałowi.

Chwała i cześć młodszy aspirancie Kędzierski!” Cześć Twojej Pamięci!

(R.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%