Zamknij
REKLAMA

Dwie osoby trafiły do szpitala

16:58, 13.07.2021 | R.L
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, jaki wydarzył się wczoraj przed południem na autostradzie A1 w pobliżu miejscowości Barłożno, gdzie zderzyły się 3 auta osobowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, przeprowadzili oględziny oraz sprawdzili trzeźwość kierujących. W wyniku zderzenia 2 osoby trafiły do szpitala.

Wczoraj kilka minut po godzinie 11:00 dyżurny ze starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na autostradzie A1 w pobliżu miejscowości Barłożno. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci ze starogardzkiej drogówki.

Funkcjonariusze ustalili, że do wypadku doszło prawdopodobnie w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Kierująca osobową toyotą kobieta najechała na tył opla zafiry, który następnie uderzył w jadącego w tym samym kierunku forda. Do zdarzenia doszło na pasie w kierunku Gdańska. Uszkodzone auta zablokowały autostradę. Służby przekierowały ruch na pas awaryjny. W wyniku zdarzenia kierująca toyotą kobieta oraz 41-letni kierowca opla zostali przewiezieni do szpitala w celu zdiagnozowania obrażeń.

Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny pojazdów oraz sprawdzili trzeźwość kierujących. Policyjny technik wykonał zdjęcia, szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione ślady. Policjanci zatrzymali również dowody rejestracyjne od rozbitych pojazdów.

Policjanci przypominają, że od 1 czerwca br. obowiązują nowe przepisy dotyczące  bezpiecznej odległości między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych. Ta bezpieczna odległość od jadącego przed nami auta musi wynosić nie mniej, niż połowę prędkości z jaką się poruszamy. Przykładowo przy prędkości 120 km/h odległość między pojazdami powinna wynosić co najmniej 60 metrów. Policjanci apelują o ostrożność za kierownicą. Warunki pogodowe lub sytuacja na drodze przed nami mogą zmienić się w ciągu chwili. Odpowiednia i wcześniejsza reakcja na takie zmiany, umiejętność przewidywania zachowania innych uczestników ruchu pozwolą nam uniknąć wielu niechcianych wspomnień z wakacji i dotrzeć bezpiecznie do celu.

(R.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%