Zamknij
REKLAMA

Policjanci spotkali się z uczniami

07:00, 10.02.2019 | P.N
REKLAMA
Skomentuj

Tczewscy policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych spotykali się z pierwszoklasistami szkół podstawowych. Od zeszłego tygodnia mundurowi odwiedzili uczniów z sześciu szkół, gdzie opowiadali dzieciom jak bezpiecznie bawić się podczas zimowego wypoczynku. Takie spotkania odbywają się w ramach wojewódzkiego projektu edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa”.

Ferie zimowe to czas odpoczynku od zajęć szkolnych oraz zabaw dla uczniów, które nie zawsze są dla nich bezpieczne. Dlatego tczewscy policjanci spotykali się z uczniami szkół podstawowych w powiecie mówiąc o bezpieczeństwie w czasie ferii. Od zeszłego tygodnia mundurowi odwiedzili pierwszoklasistów z sześciu szkół podstawowych, gdzie przypominali o bezpieczeństwie w trakcie zabaw na świeżym powietrzu. Spotkania  odbyły się w ramach wojewódzkiego projektu edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa”.

Jednym z zagrożeń o którym przestrzegali policjanci było niebezpieczeństwo związane z wchodzeniem na zamarznięte jeziora, rzeki i stawy. Stróże prawa informowali również młodych ludzi co należy zrobić gdy załamie się pod naszym ciężarem lód i jak postępować gdy ktoś jest świadkiem takiego niebezpiecznego zdarzenia. Dodatkowo mundurowi przypomnieli pierwszoklasistom kto to jest osoba obca oraz jak należy zachować się w kontakcie z taką osobą. Mundurowi informowali uczniów co należy zrobić gdy taka osoba zapuka do drzwi pod nieobecność rodziców. Stróże prawa przypomnieli również młodym ludziom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i w co powinien być wyposażony pieszy w porze wieczorowo-nocnej poza miastem. Na zakończenie każdego spotkania policjanci życzyli udanych a zarazem bezpiecznie spędzonych ferii każdemu uczestnikowi spotkania.

Policjanci prowadzą corocznie działania profilaktyczne oraz czuwają nad bezpieczeństwem przez cały okres trwania ferii.

(P.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone