Zamknij
REKLAMA

Światowy Dzień Kociewia w bytońskiej szkole

12:00, 10.02.2019 | P.N
REKLAMA
Skomentuj

8 lutego 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Edmunda Dywelskiego w Bytoniszkole goszczono prawdziwych Kociewiaków.

Koło Gospodyń Wiejskich ze Zblewa przedstawiło uczniom dawne życie na Kociewiu. Przedstawienie oparte było na scenariuszu Pana Mirosława Umerskiego pt. " Kociewie jak było pijerwy…". Uczniowie brali aktywny udział w konkursach, poznali nowe słówka kociewskie, zapoznali się ze zwyczajami kociewskimi (darcie piór, więzienie na drutach, robienie morbichu, wyrabianie ciasta, cerowanie).

Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały przedstawienie. Na zakończenie uroczystości wspólnie zaśpiewały hymn Kociewia. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały miłą, słodką niespodziankę w postaci szneka z glancem. Uczniowie serdecznie dziękują za przybliżenie tradycji i zwyczajów kociewskich Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich i wspaniałą gadkę Panów. Podziękowania również kierują w stronę organizatorów z ramienia szkoły: Pana Tomasza Damaszka – dyrektora szkoły oraz Panie nauczycielki Barbarze Kamysz i Katarzynie Stencel.

A wszystkim mieszkańcom i gościom przypominamy, iż właśnie tutaj - w bytońskiej szkole - działa wspaniała Izba Regionalna pełna pamiątek i cennych eksponatów rodem z Kociewia. Warto ją odwiedzić!

(P.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone