Zamknij
REKLAMA

Spotkanie z przedsiębiorcami w Gminie Kaliska

05:30, 21.03.2019 | P.N
REKLAMA
Skomentuj

15 marca br. na zaproszenie Wójta Gminy Kaliska i Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie przybyli przedsiębiorcy z gminy Kaliska i z sąsiednich gmin.

Spotkanie było poświęcone omówieniu zasad inwestowania na preferencyjnych warunkach w gminie Kaliska (dzięki ustanowieniu specjalnej strefy ekonomicznej na obszarze całej Polski i dzięki pakietowi zachęt podatkowych, oferowanych przez gminę), a także możliwości pozyskania tańszego od rynkowego finansowania zewnętrznego (dotacje z funduszy UE i pożyczki niskooprocentowane) oraz instrumentów rynku pracy (pomoc w poszukiwaniu kandydatów do pracy, wsparcie tworzenia miejsc pracy, podnoszenie kompetencji i kwalifikacji pracowników i kandydatów do pracy).

Rok 2018 był przełomowy dla przedsiębiorców.  Objęcie całego obszaru inwestycyjnego w Polsce z możliwością korzystania z preferencyjnych warunków w postaci zwolnienia z podatku dochodowego ma wpłynąć na podniesienie jakości nowych inwestycji, a wprowadzone zmiany są jednym z elementów budowania przewag konkurencyjnych Polski na arenie międzynarodowej. Dzięki rozszerzeniu na cały kraj ewentualności uzyskania pomocy publicznej zwiększy się również potencjał mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które nie będą musiały przenosić swoich zakładów na tereny obecnie objęte statusem strefy.

Nowe zasady wyeliminują także konieczność stosowania długiej i obciążającej przedsiębiorcę procedury rozszerzenia granic specjalnej strefy ekonomicznej, jeżeli teren inwestycyjny znajdował się poza jej granicami. Warunkiem korzystania z pomocy publicznej jest uzyskanie decyzji o wsparciu na podstawie kryteriów jakościowych (zrównoważonego rozwoju społecznego i zrównoważonego rozwoju gospodarczego) oraz ilościowych (minimalnych kosztów nowej inwestycji).

Więcej na temat pomocy publicznej udzielanej przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną: https://www.strefa.gda.pl/

(P.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone