Zamknij
REKLAMA

Eurowybory 2019 na Pomorzu. Sprawdź listy kandydatów

16:30, 19.04.2019 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
naszstarogard

W tym momencie w okręgu pomorskim znane są nazwiska kandydatów sześciu ugrupowań: KKW Koalicji Europejskiej PO PSL SLD N Zieloni, KWW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy, KWW Kukiz 15, KKW Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, RSS, KWW PiS, KWW Wiosna Roberta Biedronia. 

Najwcześniej znane były kandydatury na europosłów KWW PiS i KKW Koalicji Europejskiej. KWW Wiosna Roberta Biedronia i KWW Konfederacja podały m.in. nazwiska swoich "jedynek". 

Z danych PKW wynika, że w wyborach do PE swoje listy wystawi 9 z 26 zarejestrowanych komitetów wyborczych (o mandat europejski starać się będą w 13 okręgach w całym kraju). Jednak informacje na temat kandydatów w wyborach do PE są na bieżąco aktualizowane na stronie PKW. Ich ostateczna liczba będzie znana dopiero w najbliższych dniach. 

26 kwietnia odbędzie się losowanie numerów list wyborczych dla poszczególnych ugrupowań.

Listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego na Pomorzu

KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD N Zieloni
1. LEWANDOWSKI Janusz Antoni (67 ekonomista, Sopot)
2. ADAMOWICZ Magdalena (46 nauczyciel akademicki Gdańsk)
3. TRAWICKI Krzysztof Gabriel (63 lekarz weterynarii Bytonia)
4. JACHLEWSKA Elżbieta (50 ekonomistka Gdańsk)
5. FURGO Grzegorz Witold (62 polityk Gdańsk)
6. LIEDER Ewa (51 ekonomistka Gdańsk)
7. POPOWSKA Magdalena Maria (47 nauczyciel akademicki Gdańsk)
8. PIETRZAK Anna Grażyna (44 ekonomista Dębnica Kaszubska)
9. KALINOWSKA Jolanta Maria (61 politolog Karczemki)
10. WAŁĘSA Jarosław Leszek (42 politolog Gdańsk)

KWW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy
1. MENTZEN Sławomir Jerzy (32 doradca podatkowy Toruń)
2. URBANIAK Michał Piotr (28 przedsiębiorca Mosty)
3. PRUŚ Sylwester Zbigniew (59 fizyk Gdańsk)
4. BREWIAK Grażyna (56 inżynier środowiska Gdańsk)
5. STUPKIEWICZ Magdalena (42 przedsiębiorca Stegna)
6. LIPINSKA-BEHRENDT Martyna Elżbieta (25 handlowiec Chojnice)
7. ŚWIECZKOWSKA Iwona Gabriela (23 opiekunka w żłobku Somonino)
8. KRZYWKOWSKI Marcin Piotr (29 naukowiec Tczew)
9. DRANIEWICZ Karol Łukasz (32 przedsiębiorca Gdańsk)
10. DZIAMBOR Artur Erwin (37 nauczyciel języka angielskiego Gdynia)

KWW Kukiz 15
1. KOBYLARZ Andrzej Sławomir (53 parlamentarzysta Domachowo)
2. BŁASZCZYK Anna (45 księgowa Gdynia)
3. LUTY Jerzy (74 rolnik Sołtyski)
4. DUDEK Dorota (45 europeistka Gdańsk)
5. KOSS Alexander Norbert (30 student Gdańsk)
6. POMIRSKA Zofia Małgorzata (50 nauczyciel akademicki Gdańsk)
7. RODZIEWICZ-KLAWIŃSKA Jolanta Ewa (47 pedagog Malbork)
8. PIĄTKOWSKA Andżelika Ewa (44 pracownik administracyjny Starogard Gdański)
9. HAMADYK Łukasz Mariusz (34 politolog Gdańsk)
10. KLAWITER Jan Andrzej (68 chemik Rumia)

KKW Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, RSS
1. GÓRSKA Anna (38specjalista do spraw stosunków międzynarodowych Straszyn)
2. KOWALCZUK Łukasz (35 psycholog Gdynia)
3. SOBAŃSKA Joanna Małgorzata (34 biotechnolog Gdańsk)
4. BONIECKI Łukasz Michał (30 programista aplikacji Gdańsk)
5. HASKA Karolina (37 przedsiębiorca Wejherowo)
6. SZCZEPAŃSKI Adam Aleksander (32 wyższy urzędnik samorządowy Gdańsk)
7. PRUSSAK Sara Maria (29 specjalista do spraw ochrony środowiska Gdańsk)
8. ANDRZEJEWSKI Szymon Tomasz (34 politolog Gdańsk)
9. PRUSINOWSKA Magdalena (36 nauczyciel języka obcego Możdżanowo)
10. LUBIEWSKI Adam Marek (48 inspektor ochrony danych Kębłowo)

KW Prawo i Sprawiedliwość
1. FOTYGA Anna Elżbieta (62 ekonomistka Gdańsk)
2. SELLIN Jarosław Daniel (55 urzędnik państwowy Warszawa)
3. SIKORA Danuta Teresa (57 ekonomistka Gdańsk)
4. MÜLLER Piotr Józef (29 prawnik Słupsk)
5. SZYMAŃSKI Antoni (66 kurator sądowy Gdańsk)
6. KURZELEWSKA Arleta (48 radca prawny Człuchów)
7. BIAŁOOKA-KOSTENECKA Danuta Jadwiga (46 prawnik Gdynia)
8. RABENDA Karol Kazimierz (35 historyk Gdańsk)
9. DEMSKI Patryk Jerzy (41 menedżer Pelplin)
10. ŁUCZYK Mariusz Wojciech (56 urzędnik państwowy Miastko)

KW Wiosna Roberta Biedronia
1. MACIEJEWSKA Beata Monika (50 edukatorka Gdańsk)
2. RUTKA Marek Andrzej (43 nauczyciel akademicki Gdynia)
3. BIEDROŃ Adriana Maria (49 nauczyciel akademicki Słupsk)
4. JAROSZ Maciej (30 przedsiębiorca Borkowo)
5. GRACZYK Ewa Elżbieta (65 nauczyciel akademicki Gdańsk)
6. JASIONEK Henryk Jacek (44 prawnik Gdańsk)
7. OCHOCKA Iwona (43 nauczyciel Knybawa)
8. BYLICA Bartosz (27 marketingowiec Rotmanka)
9. SZUBIŃSKA Bożena Leokadia( 63 żołnierz Gdańsk)
10. LAMENTOWICZ Wojciech (72 prawnik Rumia)

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gst24.pl | Prawa zastrzeżone