Zamknij

Majowe spotkanie w Starogardzkim Klubie Biznesu-Związek Pracodawców

12:00, 17.05.2019 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
M.Wiśniewski

15 maja o godz. 10 odbyło się spotkanie przedsiębiorców w Starogardzkim Klubie Biznesu-Związku Pracodawców, który mieści się Galerii Szwarc, w ramach cyklicznych „środowych” dyżurów.  Tym razem w spotkaniu uczestniczył Dyrektor Urzędu Pracy Arkadiusz Banach oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Piotr Cychnerski, a spotkaniu przewodniczył członek Zarządu SKB-ZP Ryszard Stobba.

Podczas spotkania rozmawiano m.in. o podatkach w Polsce, które przedsiębiorcom, pracodawcom wydają się za bardzo wygórowane, wpływające na nieopłacalność danego biznesu. W innych krajach wygląda to zupełnie inaczej – dodają. Najlepszym przykładem dla przedsiębiorców są Czechy, które znacznie różnią się systemem opodatkowania biznesu, funkcjonowaniem firmy w tym kraju. 

Niepokojącym tematem była rozmowa na temat zanieczyszczenia dwutlenkiem węgla. Zwrócono uwagę, że Europa cały czas walczy o czyste powietrze, zmniejsza zanieczyszczenia, jak wynika z ostatnich badań, Polska cały czas zwiększa. I w tym kierunku nie podejmuje się żadnych działań.

Zostając przy trosce o środowisko - Fotowoltaika. Czy naszym mieszkańcom, przedsiębiorcom opłaca się instalowanie tego systemu? Przedsiębiorcy wyrazili podzielone zdania, każdy na ten temat wskazywał wady i zalety fotowoltaiki. Jednoznacznie trudno stwierdzić czy warto właśnie w ten system inwestować.

Praca wciąż szuka człowieka ale z kwalifikacjami lub ze średnim wykształceniem - stwierdził Dyrektor Urzędu Pracy. Dużo osób przychodzi rejestrować się nie spełniając oczekiwań pracodawcy a co istotniejsze wymagań w zakresie kwalifikacji i umiejętności, gdzie w konsekwencji rzadko takie osoby znajdują oferty w Urzędzie Pracy. Pracodawca nie patrzy już tylko na chęci przyszłego pracownika – dodali przedsiębiorcy. 

Aby dostać dobrą pracę, w zależności od stanowiska, trzeba wykazać się posiadanymi kwalifikacjami lub podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, czy skończyć studia z „papierkiem” na kierunku dość popularnym, gwarantującym dobrze płatny zawód. 

Spotkanie było także okazją do zapoznania się z istotnymi zmianami w prawie budowlanym, zawodzie architekta czy nadzoru budowlanego. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przedstawił w skrócie, w bardzo dostępny sposób dokonane jak i proponowane zmiany przepisów w tym zakresie. Ponadto odpowiadał na nurtujące przedsiębiorców pytania, w tym o garaże, domki letniskowe czy samowolki budowlane itp.  

Uczestnicy spotkania stwierdzili, że wiedzy i świadomości wciąż niedosyt i do tematów należy wrócić.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone