Zamknij

Luohe oficjalnie partnerem Starogardu

04:00, 02.09.2019 | J.B
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 25-26 sierpnia Starogard odwiedziła delegacja z miasta Luohe w Chinach. Przewodniczył jej Hao Huijie – starszy doradca Miejskiego Rządu Ludowego w tym mieście, a towarzyszyli mu zastępca dyrektora Biura Spraw Zagranicznych, zastępca sekretarza Generalnego Miejskiego Rządu Ludowego Luohe, dyrektor Strefy Rozwoju Gospodarczego i Technologicznego, kierownik Okręgu Luohe City Shaolin Distric oraz dyrektor Biura Kultury, Radia, Telewizji i Turystyki. Celem ich wizyty było podpisanie oficjalnego porozumienia o ustanowieniu miast Luohe i Starogardu Gdańskiego miastami partnerskimi. Strony podjęły też rozmowy na temat przyszłych wzajemnych przedsięwzięć.

W poniedziałek 26 sierpnia prezydent Janusz Stankowiak podpisał z Hao Huijie dokument porozumienia o ustanowieniu partnerstwa miast. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miasta w obecności zastępców prezydenta, przewodniczącej Rady Miasta, naczelnika Wydziału Informacji Społecznej, rzecznika prasowego oraz pozostałych członków delegacji.

– Współpraca pomiędzy naszymi miastami, która rozpoczęła się w styczniu 2018 roku, zaowocowała udaną wymianą młodzieży szkolnej oraz podpisaniem porozumienia o współpracy pomiędzy Luohe Experimental Middle School i Publiczną Szkoła Podstawową Nr 8 w Starogardzie Gdańskim. Bardzo się cieszę z tej przyjaźni i obustronnej chęci jej kontynuowania – powiedział prezydent Janusz Stankowiak podczas uroczystości podpisania porozumienia.

– Wierzę, że przyjaźń polsko-chińska, którą zawiązaliśmy dwa lata temu będzie się dalej rozwijać nie tylko na polu oświaty, ale również w innych dziedzinach życia – gospodarce, handlu, sporcie czy kulturze. Uważam, że nasza obustronna wymiana doświadczeń jest ważna i cenna, i że w przyszłości przyniesie liczne korzyści dla obu stron porozumienia – mówił starszy doradca Miejskiego Rządu Ludowego Luohe w Chinach Hao Huijie.

Podczas wizyty chińska delegacja odwiedziła nowo wyremontowany dworzec i starogardzki Rynek. Zobaczyła też Halę Miejską im. Gerarda Podolskiego, w której w październiku ma wystąpić grupa chińskich artystów z okazji 70. rocznicy współpracy polsko-chińskiej. Przy okazji wstąpiła do Dziennego Domu Seniora. Problematyka opieki społecznej bardzo interesowała naszych gości. Delegacja zajrzała także do Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz do Destylarni Sobieski.

(J.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone