Zamknij
REKLAMA

Nareszcie będzie przebudowa dróg, gmina wyda 5,4 mln zł

16:30, 11.12.2019 | M.N
Skomentuj
REKLAMA

- To nasza największa przyszłoroczna  inwestycja. Bardzo cieszę się, że to osiedle zostanie wyremontowane. Dzięki planowanym remontom zyska nowy wizerunek – nie kryje radości Magdalena Forc-Cherek, Wójt Gminy Starogard Gdański.

Planowana inwestycja z pewnością ucieszy kierowców i pieszych z Nowej Wsi Rzecznej. Urzędnicy chcą wyremontować tam 17 tys. m kw. nawierzchni: dróg, chodników. Pracami ziemnymi zostaną objęte ulice Akacjowa, Kalinowa, Jarzębinowa oraz część Jaśminowej, Głogowej i Leszczynowej. Zakres prac obejmuje branżę drogową, elektryczną oraz kanalizację deszczową.  Całość będzie pokryta betonową kostką brukową.

- Przed świętami chcemy wyciąć zawadzające drzewa i krzaki. Faktyczne roboty budowlane chcemy rozpocząć po Nowym Roku, mieszkańcy mogli spokojnie przeżyć  i dojechać na święta.  O wszystkich utrudnieniach i planowanych pracach będziemy informować – wyjaśnia Jacek Łosiński, kierownik budowy.

Warto przypomnieć, że walka o kontrakt była bardzo wyrównana. Do urzędu wpłynęły cztery oferty. Różnice w cenie między trzema z nich, wynosiły od tysiąca do 40 tys. zł. To mniej niż 1 proc. wszystkich kosztów. Ostatecznie przetarg wygrała firma Strabag, która wyceniła swoje usługi na niewiele ponad 5,4 mln zł.

Zakończenie robót zaplanowano na październik 2020 roku.

 

(fot.UG Starogard)

 

(M.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%