Zamknij
REKLAMA

POMOC DLA STAROGARDU

19.10, 04.04.2020 R.L.
Skomentuj
REKLAMA

Spółka GRAAL Wejherowo Centrum Konfekcji i Dystrybucji w Zdunach przekazała Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim darowiznę w formie przetworów mięsnych i rybnych. Ponad 12 tys. gotowych dań trafiło do najbardziej potrzebujących klientów MOPS.

Miejski Ośrodek Pomocy w Starogardzie Gdańskim przyjął szczególną pomoc od Spółki GRAAL Wejherowo Centrum Konfekcji i Dystrybucji w Zdunach. Zakład przekazał 12 336 szt. gotowych dań mięsnych I rybnych. Pracownicy MOPS we współpracy z wolontariuszami Stowarzyszenia „Można Inaczej”, harcerzami starogardzkiego Hufca ZHP i tymi, którzy zgłosili akces wolontariatu na czas epidemii koronawirusa przez stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, rozdysponowali otrzymane dary.

– Część produktów trafiła do najbardziej potrzebujących klientów MOPS, osób samotnych i chorych, uczestników zajęć miejskich ośrodków wsparcia, w tym seniorów z Dziennego Domu Senior+. Część przekazaliśmy do schronisk, w których przebywają nasi bezdomni oraz domów pomocy społecznej w Starogardzie Gdańskim i Rokocinie – poinformowała kierująca akcją Ilona Walendziak, pracownik socjalny i koordynator DDS+. – To wielki gest dobroci i solidarności. Dla nas ogromna pomoc w czasie, gdy wszyscy drżymy o swoje i innych życie, zwłaszcza o życie seniorów najbardziej narażonych na zakażenie wirusem SARS CoV 2 – dodała.

W dystrybucję darów włączyły się również Caritas Parafii p.w. Św. Katarzyny i Parafii p.w. Chrystusa Króla, z którymi MOPC na co dzień współpracuje.

– Wielu ludzi zaangażowało się w akcję. Nikt, do kogo zwróciliśmy się o pomoc, nie zawiódł. Dziękujemy firmie GRAAL.  Szczególne podziękowania należą się też Stowarzyszeniu „Można Inaczej”, które udzieliło nam osobowości prawnej dla przeprowadzenia akcji – podkreśliła Ilona Walendziak.

Prezydent miasta Janusz Stankowiak, poinformowany o akcji, również podziękował darczyńcy – firmie GRAAL Centrum w Zdunach za przekazaną darowiznę oraz wszystkim zaangażowanym w nią osobom i instytucjom.

– Bardzo dziękuję firmie GRAAL Centrum w Zdunach za solidarność z mieszkańcami Starogardu w jakże trudnym dla nas wszystkich czasie epidemii. To szlachetna inicjatywa i wymierna pomoc, która trafia do właściwych rąk. Sama dystrybucja to przykład sprawdzonych partnerstw, dobrej współpracy MOPS z organizacjami pozarządowymi oraz międzysektorowego działania, tak potrzebnego codziennie, a w obecnie sytuacji szczególnie. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę piękną akcję – powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak.

fot. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej    Źródło - U.M. Starogard Gdański

(R.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%