Zamknij

Cor Cordium z trofeami

04:00, 21.08.2019 J.B
Skomentuj

Reprezentanci Starogardu Gdańskiego w tegorocznej, XXXI Warszawskiej Parafiadzie zajęli I miejsce w turnieju piłki nożnej oraz I miejsce w turnieju koszykówki (kategoria liceum).

Ponadto klub „Cor Cordium” cieszy się z licznych indywidualnych sukcesów swoich zawodników. Maciej Litwiński zajął 2. miejsce w biegu na 400 m (kat. liceum). Maciej Kędziorski 2. miejsce w skoku w dal,a Dominik Stosik 4. miejsce w tej samej dyscyplinie. Obaj startowali w kategorii liceum. Także wśród licealistów 3. miejsce w szachach wywalczył Paweł Unstadt.

Nikodem Romanowski zajął 4., a Kacper Nierzwicki 6. miejsce w biegu na 300 m (kat. szkoła podstawowa).Arkadiusz Włoch zajął 5. miejsce w biegu na 100 m w kategorii liceum.

Prezes KPKS „Cor Cordium” Marcin Goździewski wręczył prezydentowi Januszowi Stankowiakowi podziękowania za wsparcie wyjazdu klubu na Parafiadę.

Poza tym reprezentanci Starogardu Gdańskiego awansowali do 1/4 finału w piłce nożnej (kat. gimnazjum). Zawodnicy KPKS Cor Cordium brali też udział w konkurencjach lekkoatletycznych, takich jak: bieg na 60 m (kat. szk. podst.). Antoni Radomski i Nikodem Romanowski uplasowali się w pierwszej 10. Franciszek Miszewski, Mikołaj Duraj oraz Maciej Ogórek również zajęli miejsca w pierwszej 10 w swoich kategoriach,

Na dystansie 1500 pobiegł i dobrze zaprezentował się Kacper Nierzwicki. Chociaż urodził się w 2006 r., to swoich sił spróbował w kategorii gimnazjum (2003-2005).

– Panowie, po raz kolejny śmiało mogę powiedzieć, że jestem z Was dumny. Cieszę się, że znów mam okazję pogratulować Wam sukcesów. Życzę kolejnych. Zostały Wam jeszcze dwa tygodnie wakacji. Korzystajcie z nich i odpoczywajcie, bo domyślam się, że na razie nie mieliście na to czasu – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

W spotkaniu z prezydentem zawodnikom „Cor Cordium” towarzyszył prezes klubu Marcin Goździewski. – Nasi reprezentanci zwyciężyli w najważniejszych konkurencjach. Dało im to wielką satysfakcję, a niektórych upewniło, że sport to droga, którą chcą podążać. Dlatego, korzystając z okazji, bardzo dziękuję za okazaną nam pomoc. Ze wsparciem Urzędu Miasta łatwiej było nam zorganizować podróż, której koszty były większe niż w zeszłym roku, ponieważ zwiększyła się liczba naszych zawodników – powiedział prezes KPKS „Cor Cordium”.