Polpharma zmierzyła się z liderem na wyjeździe

19:30, 02.02.2019 P.N
Skomentuj

Koszykarze Polpharmy Starogard Gdański wyjazdu do Zielonej Góry nie będą dobrze wspominać. Drużyna Stelmet Enei BC Zielona Góra gładko pokonała drużynę Polpharmy 96 do 80.

Pierwsza kwarta była dość wyrównana. Polpharma zaczęła od szybko zdobytych trzech punktów, a przez następnych dziewięć minut trwała walka kosz za kosz. Bibbins szybko złapał dwa faule i to zaważyło na grze zespołu. Dwie straty pod koniec kwarty i zielonogórzanie odskoczyli na sześć punktów.

Początek drugiej kwarty to zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy na niewiele pozwalali Polpharmie. Przewaga  Stelmetu w połowie kwarty wzrosła do osiemnastu punktów. Udało się ją zniwelować do ośmiu oczek, ale odpowiedź Stelmetu była natychmiastowa. Ostatecznie po dwudziestu minutach na tablicy wyników było 49: 40 dla gospodarzy.

Trzecia kwarta przebiegała pod kontrolą zielonogórzan, którzy doświadczeniem i boiskowym wyrachowaniem dominowali na parkiecie. Wynik 72: 59 na niekorzyść drużyny ze Starogardu.

Czwarta kwarta wyglądała podobnie, skutecznie w drużynie gospodarzy grał Zamojski, na którego przyjezdni nie mogli znaleźć sposobu. Ostatecznie Stelmet po raz drugi w tym sezonie pewnie pokonał koszykarzy. Polpharmy.

W następną sobotę tj. 09.02.2019r. już o 12.35 koszykarze z Polpharmy zmierzą się z drużyną GTK Gliwice.