Zamknij
REKLAMA

Osoby wspierające rozwój kultury nagrodzone

08:30, 07.03.2019 | P.N
REKLAMA
Skomentuj
fot. Magdalena Dalecka https://starogard.pl

W ubiegłym roku w Starogardzie Gdańskim odbyło się blisko 250 wydarzeń artystyczno-kulturalnych. Odbyły się dzięki pomocy osób, które bezinteresownie wspierają rozwój kultury w mieście. 4 marca br. podczas uroczystej Gali Starogardzkie Centrum Kultury podziękowało wszystkim wszystkim darczyńcom i patronom za pomoc przy organizacji imprez kulturalnych w 2018 roku. Szczególne podziękowania otrzymały starogardzkie media.

Dzięki finansowemu wsparciu wielu osób i instytucji, ale też pomysłom i inspiracjom jej miłośników, kultura w Starogardzie ma się dobrze. Pomagają ją rozwijać, gdyż cenią sobie wzruszenia i emocje, których dostarcza, ubogacając codzienne życie mieszkańców. Robią to bądź z zamiłowania i pasji bądź po prostu z wrażliwości na duchowy wymiar naszej egzystencji, bo przecież człowiek bez kultury byłby tylko jednym z przypadkowych wydarzeń w przyrodzie.

4 marca br. dyrektor SCK Ewa Roman w imieniu wszystkich współpracowników i mieszkańców miasta podziękowała swoim darczyńcom i patronom, którzy przez cały 2018 rok wspierali działania Centrum. Każdy z nich otrzymał grafikę opatrzoną tytułem „Mecenasa” lub „Przyjaciela Kultury” oraz album ze zdjęciami Starogardu Gdańskiego.

"Dzisiejsza uroczystość to wyraz naszej wdzięczności, którą jako Starogardzkie Centrum Kultury chcemy Państwu okazać. Z drugiej strony przemawiamy w imieniu mieszkańców, którzy również dziękują za to, że wspieracie starogardzką kulturę i pomagacie organizować w mieście koncerty, wystawy, pokazy filmowe czy spotkania teatralne. Wszyscy wiemy, że bez waszej pomocy i wsparcia wiele z tych imprez nie odbyłoby się w Starogardzie. Dziękuję, że zawsze możemy na was liczyć, że nam ufacie i pomagacie nie tylko poszerzyć ofertę, ale też zapewnić lepszą jakość proponowanych wydarzeń." – powiedziała Ewa Roman dyrektor SCK.

Przypomniała, że Starogardzkie Centrum Kultury zajmuje się nie tylko organizacją imprez, ale prowadzi też szeroko pojętą edukację kulturalną. Dzieci, młodzież i dorośli mogą korzystać z 18 pracowni. Tygodniowo SCK odwiedza ponad 200 dzieci, które rozwijają tu swoje talenty. SCK prowadzi również Uniwersytet Trzeciego Wieku, który oferuje seniorom 26 różnych form rozwijania ich pasji.

W imieniu prezydenta miasta wyrazy uznania dla Mecenasów i Przyjaciół Kultury wyraził wiceprezydent Maciej Kalinowski.

"Kultura to ważna dziedzina życia społecznego w mieście. Bardzo wszystkim dziękuję i gratuluję Mecenasom, Przyjaciołom i prasie. Dziękuję instytucjom – Starostwu Powiatowemu oraz organizacjom, które tak chętnie włączają się w te działania. Tuż przed uroczystą Galą wręczyłem 19 stypendiów kulturalnych i jestem przekonany, że gdyby nie Państwa zaangażowanie, wsparcie i pomoc, wielu z nich nie mogłoby realizować swoich twórczych pasji. Bardzo Wam za to dziękuję i proszę o dalsze wpieranie naszej starogardzkiej kultury." – powiedział wiceprezydent Maciej Kalinowski

Mecenasi Kultury 2018

W podziękowaniu za otwartość i życzliwość dla inicjatyw kulturalnych wyróżnienie „Mecenasa Kultury 2018” otrzymali: prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Star-Wik Sp. z o.o – Joanna Myślińska, Rafał Głodek – prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych „Starkom” Sp. z o. o, Rafał Etmański – prezes Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych „Stary Las” sp. z o o, Zenon Błański – prezes Banku Spółdzielczego w Starogardzie Gdańskim, Roman Tomczak z Nadleśnictwa Starogard. Tytuł otrzymali również: Stefan Lubawski, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A – wyróżnienie odebrała Janina Lubawska, firma EGA spółka z o.o. Spółka Komandytowa oraz Elektrociepłownia Starogard Gdański.

Przyjaciele Kultury 2018

Wśród „Przyjaciół Kultury 2018”, którzy swoim zaangażowaniem sprawili, że Starogard Gd. wprost tętnił kulturalnym życiem i obfitował w wydarzenia kulturalne, znaleźli się: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowego „OWSIAK”, Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie, Powiat Starogardzki, starogardzki McDonald’s, Kwiaciarnia Pobłoccy, Ireneusz Majkowski prezes Majkowski Brokers Sp z o.o, Pomorska Szkoła Wyższa, Hipermarket Carrefour w Starogardzie Gdańskim, firma Dovista Sp .z o .o. , Klub Motocykli Dawnych, Stowarzyszenie Pozytywni, oraz Firma Broker.

Szczególne podziękowania popłynęły w stronę starogardzkich mediów. Wśród wyróżnionych znaleźli się redaktor naczelny magazynu Verizane – Krzysztof Łach, Jasek Trzosowski redaktor Gazety Kociewskiej, Dziennik Bałtycki, Beata Odziemkowska redaktor naczelna Wieści z Kociewia, Janusz Rokiciński, redaktor naczelny Dzień Dobry Starogard oraz Tomasz Gdaniec reporter Radia Głos i Radia Gdańsk. Podziękowania za promocję kultury w mieście otrzymały też Małgorzata Rogala i Magdalena Dalecka z Wydziału Informacji Społecznej Urzędu Miasta.

Wyróżnieni podziękowali, zapewniając, że nadal będą wspierać starogardzką kulturę. Wieczór umilił pokaz tańca Zosi Lichy, która zaprezentowała solówkę z baletu z Don Kichot oraz występ Kwartetu Wokalnego Amoroso – stypendystów Prezydenta Miasta. Muzycy zaśpiewali 5 utworów, m.in. Tolerancję Stanisława Sojki i Dumkę na dwa serca.

(P.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gst24.pl | Prawa zastrzeżone