Zamknij
REKLAMA

Warsztaty historyczne w bibliotece miejskiej

18:30, 02.04.2019 | P.N
REKLAMA
Skomentuj

Miejska Biblioteka Publiczna w Starogardzie Gdańskim zaprasza uczniów klas I-VI szkoły podstawowej na warsztaty historyczne w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. B. Sychty w Starogardzie Gdańskim. Warszaty odbędą się w środę 3 kwietnia o godz. 16:00.

Zaplanowano m.in. czytanie fragmentów „Domina i Muki” z Zofią Stanecką, opowieść o powstawaniu książki, wspólne tworzenie świata przedstawionego, rozmowa o średniowieczu i życiu w dawnych epokach, rysowanie.

Zofia Stanecka czyta, odkąd pamięta. Córka nauczyciela i bibliotekarki, wychowała się pośród książek. Wielbicielka Leśmiana, Dickensa i Tolkiena, angielskich książek dla dzieci i teatru. Ukończyła warszawską polonistykę, na której broniła magisterkę z dziedziny literatury dziecięcej (praca poświęcona „Opowieściom z Narnii” C.S. Lewisa). Zasłynęła cyklem powieści i opowiadań o Basi. Cała seria tych książek zdobyła w roku 2009 tytuł „Najlepsze dla dziecka” w plebiscycie czytelników miesięcznika „Dziecko”. Dwie spośród jej książek zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie: „Świat według dziadka” i „Domino i Muki”.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Instytutu Książki.

(P.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gst24.pl | Prawa zastrzeżone