Zamknij
REKLAMA

Starogardzka Noc Kultury (ZDJĘCIA)

20:30, 21.05.2019 | M.W
Skomentuj
E.Lichy
REKLAMA

18 maja w Starogardzie Gdańskim po raz kolejny odbyła się Noc Muzeów. W ośmiu punktach obejrzeć można było wystawy, filmy, wspiąć się na ściankę, czy posłuchać mrocznych opowieści przy ognisku. 

Klubokawiarnia Szafa postawiła w tym roku na prace Zofii Sumczyńskiej. Przedstawione były prace związane z 25-leciem pracy twórczej autorki. Fotografie z kolekcji „Dobranoc, Starogard!” Michała Majewskiego zobaczyć było można w Galerii Autorskiej 24B. Szeroki harmonogram przygotowało Muzeum Ziemi Kociewskiej. Wszystkie budynki Muzeum  obwieszone zostały kolorowymi kartkami z praktycznymi wskazówkami, które pochodzą z publikacji „Perły Wiedzy” wydanej w Starogardzie Gdańskim w 1912 roku. W każdym z 3 budynków można było zabrać na pamiątkę legendę związaną ze Starogardem. W budynku administracyjnym przy ul. Bocznej  dostępna była wystawa piw i browarów „Od jasnego Artusa do dubeltowego Koźlaka” oraz odtworzony został film „Regina Matuszewska… o sobie”. Na piętrze dużą atrakcją okazały się zabawy plastyczne dla dzieci, czy m. in. prelekcja Ryszarda Grądmana „W kręgu sekretów i legend krzyżackich”. W Ratuszu natomiast dostępna była wystawa „Każdy krok zostawia ślad. Obuwie historyczne ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku”. 

Muzeum 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich udostępniło ekspozycję, którą  można było obejrzeć z przewodnikiem oraz umożliwiło spotkanie ze szwoleżerami.

Z okazji 200-setnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki,  Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała wystawę „Stanisław Moniuszko – Ojciec Polskiej Opery Narodowej”.

W tym roku po grodzie i podgrodziu w Owidzu snuły się słowiańskie demony, zaś opowieści przy ogniu opowiadali Elżbieta Żukowska oraz duet Łowcy Słów. W przerwach pomiędzy opowieściami śpiewały dziewczyny z grupy Vatra – pieśni tradycyjne. 

Noc Muzeów zakończyła się w SCK, gdzie wystąpili wokaliści Starogardzkiego Centrum Edukacji oraz odbył się  koncert orkiestry dętej pod batutą Anastazji Senkavets. Wśród osób, które przyniosły ulotki z pieczątkami z każdego z punktów programu rozlosowane zostały nagrody. 

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

teatr Opoleteatr Opole

0 0

Noc kultury to niesamowite wydarzenie. ściąga to ogromną ilość ciekawskich http://teatrekostudio.pl - teatr w Opolu. 10:55, 01.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz