Zamknij
REKLAMA

Zapraszamy na Festiwal Mitologii Słowiańskiej w Grodzisku Owidz

15:00, 12.08.2019 | J.B
Skomentuj
REKLAMA

Grodzisko Owidz od blisko 10 lat promuje historię i kulturę wczesnego średniowiecza. Od nieco ponad roku na jego terenie działa także pierwsze i jedyne w Europie Muzeum Mitologii Słowiańskiej. Kultura duchowa dawnych Słowian stała się dominującym wątkiem w działalności placówki z Owidza, czym wyróżnia się ona spośród wielu innych zrekonstruowanych wczesnośredniowiecznych osad i grodów, prowadzących działalność edukacyjną i kulturalną.

Aby popularyzować wiedzę o wierzeniach i obrzędowości dawnych Słowian organizowany jest Festiwal Mitologii Słowiańskiej.

A co nas czeka podczas Festiwalu?

Festiwal rozpocznie się w piątek, 24 sierpnia, o godzinie 16:00. Po uroczystym otwarciu imprezy odbędzie się inaugurujący wykład nt. ręczników obrzędowych wkulturze Słowian Wschodnich. Później przyjdzie czas na wystąpienie prezentującekaszubskie bóstwa i demony. A opowie o nich Tomasz Słomczyński, redaktor naczelny Magazynu Kaszuby.
Piątkowy wieczór zakończy się koncertowo. Wystąpią Delira & Kompany, ROD oraz Fifidroki.

Dzień później (sobota 26.08) odwiedzający będą mieli okazję obejrzeć inscenizację kaszubskiego obrzędu ścinania kani. Dodatkowo, uczestnicy będą mogli obejrzeć inscenizacje: swadźby (zaślubin), postrzyżyn i zaplecin (obrzędy inicjacyjne). Na ten dzień zaplanowano również liczne warsztaty dawnych rzemiosł. Przez cały dzień na terenie zrekonstruowanego wczesnośredniowiecznego grodu działać będą Strefa Gier i Książek, Strefa Małego Słowianina oraz Strefa Rekonstrukcji Historycznej. O godz. 17:00 rozpoczną się występy na scenie owidzkiego amfiteatru: zaprezentuje się trzydziestoosobowa grupa taneczna ze spektaklem “Marzanna i Jaryło”, a koncertować będą Tomáš Kočko & Orchestr z Moraw oraz Percival Schuttenbach.

Ponadto, podczas wydarzenia będzie również możliwość nabycia w Owidzu koszulek i płóciennych toreb z logo Festiwalu

Zakup biletów

W przedsprzedaży karnet uprawniający do udziału w całym Festiwalu Mitologii Słowiańskiej kosztuje 50 zł, zaś bilet jednodniowy 20 zł. W czasie trwania wydarzenia ceny te wynosić będą analogicznie 70 zł i 30 zł.

(J.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz