Zamknij
REKLAMA

Uczta dla miłośników muzyki klasycznej

04:00, 31.08.2019 | J.B
Skomentuj

Festiwal zainaugurował występ Dena Piano Duo Berlin, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego. Leszek Kułakowski Jazz Orchestra wystąpiła w czwartek, a Bester Quartet w piątek na plenerowej scenie w Parku Nowe Oblicze.

– Międzynarodowy Festiwal Mozartowski pn „Mozartiana Flesz” odbył się u nas po raz drugi. Starogard Gdański jest jedynym miastem, które przy tym wydarzeniu współpracuje z Gdańskiem, gdzie organizowane jest ono już od 14 lat. Posłuchać można na nim najwybitniejszych muzyków. W zeszłym roku gościliśmy artystów z Japonii, Gruzji, Austrii. Festiwal to Mozart w wersji klasycznej, eksperymentalnej oraz na jazzowo, uczta dla miłośników dobrej muzyki w najlepszym wykonaniu – mówi dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Roman.

– Z inicjatywą zorganizowania części festiwalu w naszym mieście wyszła p. Urszula Ossowska. Pomysł bardzo mi się spodobał. Jestem bardzo zadowolona, że to wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem i zostało tak pozytywnie odebrane. Dlatego planuje organizację kolejnych edycji przy współpracy z Polskim Chórem Kameralnym, który jest organizatorem tego festiwalu w Gdańsku – zapowiada Ewa Roman.

Patronat nad Międzynarodowym Festiwalem Mozartowskim „Mozartiana Flesz 2019” sprawowali Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone