Zamknij

Mazowsze zaśpiewa i zatańczy w Starogardzie.

11:25, 09.01.2020 | M.N
REKLAMA
Skomentuj

Setna rocznica powrotu Starogardu Gdańskiego do Państwa Polskiego to wyjątkowa okazja do świętowania. Obchody potrwają cały rok, a rozpoczną się hucznie. Już 29 stycznia o godz. 18:00 prezydent miasta, przewodnicząca Rady Miasta oraz komitet organizacyjny obchodów 100-lecia powrotu Starogardu do Macierzy zapraszają na wyjątkowy koncert zespołu pieśni i tańca „MAZOWSZE”.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca ,,Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego należy do największych na świecie zespołów artystycznych, które od początku swojego istnienia sięgają do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów.

29 stycznia w Hali Miejskiej im. Andrzeja Grubby soliści, chór i orkiestra wykonają program pt. „Pieśni Patriotyczne”.  W programie  utworów, które na przestrzeni dziejów towarzyszyły Polakom i dodawały otuchy w trudnych chwilach. Starogardzianie usłyszą pieśni, które były i nadal są istotnym elementem tożsamości narodowej, które śpiewano niegdyś w polskich domach. W programie znajdą się zarówno pieśni: legionowe i ułańskie: ,,O mój rozmarynie”, ,,Legiony”, ,,Bywaj dziewczę zdrowe”, jak i wojskowe, zwane też pieśniami żołnierskimi: ,,Czerwone maki na Monte Cassino”, ,,Serce w plecaku” i wiele innych.

Koncertem ,,Pieśni Patriotyczne” zespół ,,Mazowsze” uświetnia uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wszelkie uroczystości o charakterze patriotycznym.

(źródło UM Starogard)

(M.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone