Zamknij

11:55, 26.02.2020

We wtorek w komendzie PSP odbyło się uroczyste pożegnanie dotychczasowego Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim st. bryg. mgr inż. Dariusza Śmiechowskiego. Po prawie 32 latach służby przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął jako absolwent Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu od dnia 01 sierpnia 1990r. w Zawodowej Straży Pożarnej w Człuchowie na stanowisku przodownika roty. Z dniem 1 lipca 1992r. został mianowany na stanowisko starszego instruktora w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Człuchowie. Od dnia 01 stycznia 1999r. mianowany na stanowisko starszego oficera, następnie od dnia 01 lipca 2000r. mianowany na stanowisko naczelnika wydziału w tamtejszej komendzie. Wysokie kwalifikacje oraz bardzo dobre wyniki w służbie pozwoliły na awans i powołanie Pana st. bryg. Dariusza Śmiechowskiego z dniem 22 grudnia 2004r. na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Człuchowie. Od dnia 09 stycznia 2009r. powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Pruszczu Gdańskim, a od dnia 01 lipca 2017r. powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Starogardzie Gdańskim. W trakcie służby podnosił swoje kwalifikacje zawodowe i ogólne: w 1998 roku ukończył niestacjonarne studia wyższe I stopnia w SGSP uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa, w roku 2002 ukończył niestacjonarne studia wyższe II stopnia w SGSP uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. Następnie ukończył Studia Podyplomowe w zakresie:

- „Zarządzania kryzysowego” w Akademii Marynarki Wojennej (2008r.);

- „Zarządzania Zasobami Ludzkimi” w Wyższej Szkole Bankowej (2012r.);

-„Bezpieczeństwa i higieny pracy i metodyki” w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa (2012r.).

Pan st. bryg. Dariusz Śmiechowski wykazywał własną inicjatywę w zakresie wysokiej organizacji pracy, przywiązywał dużą wagę do kształcenia i doskonalenia zawodowego strażaków. Aktywnie działał na rzecz ochrony przeciwpożarowej
i rozwoju Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, w tym zakresie współpracował z Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP i  jednostkami OSP powiatu starogardzkiego. Dzięki jego zaangażowaniu w krótkim czasie udało się  pozyskać 7 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych wraz ze sprzętem ratowniczym do jednostek OSP. Przez okres jego służby w Komendzie Powiatowej PSP w Starogardzie Gdańskim zakupiono m. in. lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy FORD RANGER oraz lekki samochód specjalny Opel Vivaro, a także Komenda została wyposażona w średni samochód ratowniczo-gaśniczy do gaszenia pożarów w trudno dostępnym terenie IVECO EUROCARGO, ciągnik ZETOR „MAJOR” wraz z osprzętem, QUAD z lawetą oraz zestaw hydraulicznych narzędzi ratowniczych o zwiększonym potencjale do ratownictwa drogowego.

Pan st. bryg. Dariusz Śmiechowski dbał także o sprawy socjalne podległych strażaków. Z jego inicjatywy wyremontowano pomieszczenia jednostki ratowniczo-gaśniczej, pomieszczenia wydziału operacyjno-szkoleniowego, oraz sali sztabowej.

Za pełnioną służbę wielokrotnie nagradzany i odznaczony, m.in.:

- Brązowym Krzyżem Zasługi,

- Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę,

- Złotą Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej,

- Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa,

- Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju.

Żegnały go władze województwa, miasta, powiatu, przedstawiciele najważniejszych jednostek, instytucji, współpracownicy, rodzina, przyjaciele. Na stanowisku zastąpił go bryg. mgr inż. Tomasz Wardyn. Urodził się 14 sierpnia 1974 r. w Czersku. Służbę rozpoczął 1995 roku jako słuchacz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył 10 maja 1999 r. uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. Jako absolwent ww. uczelni rozpoczął służbę stałą w Komendzie Miejskiej PSP w Gdańsku na stanowisku dowódcy sekcji. Z dniem 01.11.1999 roku został służbowo przeniesiony do Komendy Powiatowej PSP w Starogardzie Gdańskim. Zajmował kolejno coraz wyższe stanowiska służbowe począwszy od stanowiska dowódcy sekcji, dowódcy zmiany, zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej, kierownika sekcji ds. kontrolno – rozpoznawczych, a następnie dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej. Pan brygadier Tomasz Wardyn przez cały okres służby podwyższał swoje kwalifikacje ogólne i zawodowe. Świadczy o tym ukończenie w 2009 r. studiów niestacjonarnych II stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej i uzyskanie tytułu magistra inżyniera pożarnictwa, a także w 2018 roku studiów podyplomowych w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy na Politechnice Gdańskiej. Odznaczony Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, a także Złotą Odznaką za Zasługi dla Pożarnictwa.

 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone